کد خبر: 20028
ف
تدوین منشور ارائه خدمات رفاهی به معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان
در نشستی تدوین منشور ارائه خدمات رفاهی به معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان، با حضور مدیران موسسه و مسئولان آموزش و پرورش صورت گرفت.

به گزارش شبکه علمی ثریا، گردهمایی تدوین منشور ارائه خدمات به فرهنگیان در قالب استراتژی شرکت فرآیند نوین استحکام سازه با حضور مدیرعامل، قائم مقام، معاونان، و مدیران موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش و تعدادی از مدیران عامل شرکت های تابعه موسسه، در سالن همایش های موسسه برگزار شد.

در این نشست، از استراتژی شرکت فرآیند نوین بر مبنای مشارکت در ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو موسسه رونمایی شد. در این راستا، بر اساس نیازسنجی صورت گرفته از ۲۰ هزار نفر از فرهنگیان سراسر کشور  و استخراج نیازها و خواسته های آنها، برنامه ها و راهکارهای تقویت معیشت و منزلت معلمان با رویکرد کاهش هزینه های آنان مورد بررسی قرار گرفت.

در این گردهمایی همچنین، تعدادی از مسئولان آموزش و پرورش از جمله منصور مجاوری مشاور وزیر، مرتضی نظری رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و گودرز کریمی فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با ارائه خدمات رفاهی مناسب به فرهنگیان پرداختند.

اقدامات صندوق ذخیره فرهنگیان بر اساس استراتژی مدون و مستند است

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان نیز ضمن استقبال از استراتژی و رویکرد ارائه خدمات رفاهی شرکت فرآیند نوین، بر همکاری موسسه و وزارتخانه برای دستیابی به اهداف تعیین شده برای ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان تاکید کرد.

مهندس نیکدل افزود: اگر بخواهیم از قول یک قشری سخن بگوییم بهتر است که متکی به مستنداتی باشد که برخواسته از آنان باشد. باید با اتکا به کار علمی و تحقیقات درست نیازها را احصاء کنیم بنابراین نظرسنجی از فرهنگیان و احصاء نیازهای آنها، ارزش ذاتی خود را دارد و راهنمای خوبی برای وزارتخانه و صندوق است.

وی با اشاره به اینکه، برنامه استراتژیک شرکت فرآیند نوین برای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان صرفا یکی از برنامه های شرکت های ۲۵ گانه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است، تصریح کرد: در ۱۵ شرکت اصلی زیر مجموعه برنامه استراتژیک تصویب شده و در ۵ شرکت نیز برنامه استراتژی در هیات مدیره موسسه مصوب شده است که در پایان تدوین برنامه های شرکت ها، در نهایت برنامه استراتژی موسسه نیز پس از آن تدوین می شود و از این به بعد همه فعالیت ها و اقدامات صندوق ذخیره فرهنگیان بر اساس سند استراتژیک خواهد بود.

نیکدل همچنین گفت: وزارتخانه باید به ما کمک کند تا موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به شکل غیردولتی و چابک باقی بماند زیرا اگر در چارچوب دولتی وارد شویم، کارایی لازم برای ارائه خدمات رفاهی و سودآوری برای فرهنگیان عضو را نخواهیم داشت.


استخراج نیازهای رفاهی فرهنگیان و ترسیم نقشه راه برای ارائه خدمات

فرهاد رنجبران، رئیس هیات مدیره شرکت فرآیند نوین استحکام سازه نیز با اشاره به تغییرات ایجاد شده در اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در جهت ارائه خدمات رفاهی حین خدمت به اعضا گفت: تا قبل از سال ۱۳۹۲ وظیف اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت سهم الشرکه به اعضا در زمان بازنشستگی مرکب از سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت های اقتصادی بود اما در اسفند ۹۲ موضوع ارائه خدمات رفاهی نیز در اساسنامه صندوق گنجانده شد و حوزه تازه ای از فعالیت های صندوق شکل گرفت که نیازمند برنامه ریزی ها و سازوکارهای خاص خود بود.
وی افزود: در این راستا در گام نخست موسسه اقدام به تاسیس نمایندگی های استانی برای برقراری ارتباط با فرهنگیان سراسر کشور و استفاده از ظرفیت های استانی کرد و امروز در نمایندگی های موسسه در کلیه استان ها دایر هستند و فعالیت های مربوطه را انجام می دهند.

رنجبران تصریح کرد: در گام بعدی نمایندگی های استانی موسسه در شرکت فرآیند نوین استحکام سازه تجمیع شدند تا فعالیت ها، اقدامات و خدمات آنها یکپارچه شود.

وی با اشاره به اینکه اعضای موسسه مهم ترین سرمایه های صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، یادآور شد: ماموریت اصلی شرکت فرآیند نوین، ارائه خدمات رفاهی مناسب به اعضای موسسه است که این کار را از طریق تیم ستادی و نمایندگان موسسه در استان های مختلف انجام می دهد.

ناصر قاسمی مدیرعامل شرکت فرآیند نوین استحکام سازه نیز با اشاره به اینکه پایه و اساس کسب و کار این شرکت بر اعضاء موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان استوار است گفت: گام نخست برای ارائه خدمات مناسب به اعضای موسسه، نیازسنجی و احصاء خواسته های اعضا بود و در گام دوم استراتژی شرکت فرآیند نوین بر اساس آن تدوین شد.

وی افزود: از این رو طی یک پروسه علمی و دقیق، با انجام نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر از فرهنگیان سراسر کشور،کلیه نیازهای آنها در سنین و دوره های مختلف را استخراج کردیم که بر اساس آن نیازهای بهداشت، درمان و سلامت، مسکن، تسهیلات و بیمه، هزینه تحصیل فرزاندان، خودرو، سفر و گردشگری و ... در اولویت قرار گرفتند.

قاسمی با اشاره به استخراج نیازهای فرهنگیان به صورت جزء به جزء گفت: خدمات دندان پزشکی، بیمه مکمل درمان، مراکز درمانی و بیمارستانی، دارو و خدمات آزمایشگاهی و همچنین تسهیلات خرید مسکن از مهم ترین خواسته های فرهنگیان بوده است.

وی همچنین به تشریح برنامه های این شرکت برای پاسخگویی به نیازهای فرهنگیان در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: بر این اساس ماموریت شرکت فرآیند نوین، جذب و نگهداشت اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از طریق مشارکت در ارتقای منزلت اجتماعی و رفاه آنان تعریف شد که امیدواریم به کمک وزارت آموزش و پرورش خدمات رفاهی مناسبی به فرهنگیان ارائه کنیم.

صندوق ذخیره فرهنگیان بازوی اقتصادی وزارت آموزش و پرورش است

منصور مجاوری، مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک هلدینگ اقتصادی در دوران بلوغ خود به سر می‌برد گفت: اینکه اینگونه بنگاه‌های بزرگ دستخوش ناملایماتی شوند، کاملا طبیعی است اما خوشبختانه مایه مسرت است که این موسسه به اتکای جامعه بزرگ فرهنگیان کشور، همچنان استوار به فعالیتهای خود ادامه می دهد و ا مید است از این پس بر اساس برنامه استراتژیک مدون شده به نتایج مطلوب تری دست پیدا کند.

وی افزود: احصاء نیازهای فرهنگیان و برنامه ریزی برای پاسخگویی به این نیازها و خواسته ها، اقدامی بسیار ارزنده است زیرا همچنان که وزیر آموزش و پرورش نیز اذعان داشتند حال که نمی توانیم حقوق فرهنگیان را افزایش دهیم باید کاری کنیم که هزینه های آنها را کاهش دهیم و این امر با همکاری و همیاری موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان انکان پذیر است.

 مجاوری با تاکید بر ماهیت مستقل بودن صندوق ذخیره فرهنگیان، از آن به عنوان یک نقطه قوت نام برد که دست صندوق را در ارائه خدمات رفاهی متنوع به فرهنگیان باز می گذارد.

وی همچنین همکاری، هم افزایی و تعامل موسسه و وزارتخانه را کلید اصلی حل بسیاری از مشکلات وزارت آموزش و پرورش و فرهنگیان عنوان کرد و تصریح کرد: هلدینگ اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان در بسیاری از حوزه ها فعال است که با نیازهای وزارتخانه و فرهنگیان همخوانی دارد و کافی است وزارت آموزش و پرورش در راستای هم افزایی و سودآوری برای فرهنگیان، با شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ اقتصادی تعامل گسترده و عمیق داشته باشد. همانگونه که سایر ارگان ها اعم از سپاه ، ارتش، تامین اجتماعی با شرکت هایی که متعلق به آنان است همکاری تنگاتنگی دارند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش الگوبرداری از نهادهایی مانند سپاه، ارتش و تامین اجتماعی به منظور هم افزایی درون مجموعه را اقدامی لازم عنوان کرد و افزود: بطور نمونه شرکت بیمه معلم که یکی از شرکتهای زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است و متعلق به فرهنگیان عضو این موسسه است باید تمامی خدمات بیمه‌ای وزارت آموزش و پرورش را پوشش دهد یا  شرکت مسافرتی و جهانگردی زاگرس، شرکت آلوپن، شرکت تجهیزات مدارس ایران، شرکت صنایع آموزشی و سایر شرکت‌ها باید به انتخاب نخست وزارت آموزش و پرورش برای تامین نیازهای آن تبدیل شوند.
 

وی با اشاره به اینکه در میان شرکتهای زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان طیفی از شرکتهای خدماتی، تامین کننده و واسط وجود دارد، گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در درون این مجموعه نهفته است که استفاده از آنها ضمن ایجاد سودآوری برای فرهنگیان عضو موسسه، نیازهای وزارت آموزش و پرورش را جواب می دهد.

منصور مجاوری ضمن حمایت مجدد از تداوم فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک بنگاه مستقل گفت: با مقایسه ۲۰ هلدینگ اقتصادی کشور به خوبی در خواهیم یافت که هلدینگ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از نظر ظرفیت های اقتصادی بالفعل و بالقوه به مراتب بهتر و سودآورتر از سایر هلدینگ های اقتصادی کشور است.

صندوق ذخیره فرهنگیان همکار، همیار و همراه اعتباری و رفاهی وزارت آموزش و پرورش است

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان را همکاران، همیاران و همراهان اعتباری و رفاهی وزارت آموزش و پرورش خواند و گفت:  این وزارتخانه در حوزه معاونت توسعه مدیریت پشتیبانی و اداره کل تعاون و پشتیبانی دارای سه کلید واژه معیشت، مسکن و درمان با رویکرد ایستایی، کارایی و زیبایی به دور از شعار درمانی است که می توانیم به یاری صندوق ذخیره فرهنگیان به اهداف عالیه کیفی و کمی دست یابیم.

گودرز کریمی فر افزود: تمام تلاش ما این است که اقدامات اجرایی را جایگزین واژه های گفتاری کنیم  و طوری عمل کنیم تا لایه‌های بیرونی که همانا فرهنگیان هستند قضاوت مثبتی از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان داشته باشند.

وی تصریح کرد: توجه به سه عنصر ارتباطات، اعتمادات و اطلاعات می تواند فضای دستیابی به مسائل رفاهی را برای آموزش و پرورش ترمیم، تلطیف و تثبیت نماید که این امر جز در سایه تعادل، تعامل و تفاهم که در نهایت منجر به تکامل شود، محقق نمی شود.
وی با بیان اینکه رویکرد ما تعادلی، تعاملی و تفاهمی است تا بتوانیم خروجی و نتیجه خوبی به نام تکامل داشته باشیم، مهمترین سیاست های این اداره را سازماندهی و ساماندهی نظام‌نامه رفاهی فرهنگیان  با ۱۸۶ زیر فهرست و برنامه عنوان کرد و گفت: تقویت و توسعه مراکز رفاهی و درمانی،  بهبود مراکز درمانی فرهنگیان با رویکرد حمایت های تکمیلی نظیر بیمه تکمیلی فرهنگیان، بهره وری مدیریتی یا مدیریت بهره ور با رویکرد کاهش هزینه ها، صرفه و صلاح و شفافیت مالی از جمله سیاست های ما در اداره کل تعاون و پشتیبانی است.

کریمی فر، هدف اصلی این  اداره را اعتلای منزلت اجتماعی فرهنگیان، ارتقاء طیب خاطر بین معلمان، تقویت امیدزایی به جای امیدزدایی دانست و گفت: معتقدم که صندوق ذخیره فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش باید برنامه های رفاهی و خدماتی خودرا با این چهار کلید واژه بیابیم و ببالیم و بدانیم و بمانیم، تنظیک کنند.

وی با بیان فهرستی از اقدامات صورت گرفته در این اداره کل تصریح کرد: تفاهم نامه فی مابین با بانک ملی و ... با برخی از بانک های کشور،  ارائه بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به فرهنگیان، راه اندازی کارگروه رفاهی-درمانی با رویکرد ایده زایی و خلاقیت پروری، راه اندازی مرکز رفاهی برای بیماران صعب العلاج در ۱۰ استان کشور و ۵ استان نیز در حال تکمیل و بهره برداری است، اجرای طرح نوروزبانان بی نوروز، راه اندازی باشگاه  پیشکسوتان در ۱۰ استان که در ۵ استان به بهره برداری رسیده است، تقویت اتحادیه های تعاونی مصرف و مسکن با رویکرد هدایت، حمایت و نظارت، مساعدت و مشارکت ۲۵ درصدی آموزش و پرورش جهت صدور بیمه نامه های منازل مسکونی فرهنگیان طی رایزنی با شرکت بیمه معلم، افزایش وام ضروری فرهنگیان تا سقف ۴۵ و ۵۰ میلیون تومان، تقویت و توسعه بیمه مکمل عمر فرهنگیان تا سقف ۳۰ میلیون تومان، از جمله فعالیت های ما بوده که برخی از آنها با مشارکت صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته است.

واقعیت های صندوق ذخیره فرهنگیان باید به سمع و نظر معلمان برسد

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش نیز با اشاره به اینکه تفکر جدیدی در اداره صندوق ذخیره فرهنگیان شکل گرفته است، گفت: نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر از فرهنگیان برای احصاء نیازها و خواسته های آنها، نشان دهنده این است که فرهنگیان  و اعضاء موسسه برای ما مهم هستند و نفس همین کار بسیار حائز اهمیت است.

مرتضی نظری با بیان اینکه پاکدستی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان  می تواند اعتماد فرهنگیان به این مجموعه را تحکیم کند، افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان باید به فعالیت خود به شکل غیر دولتی همراه با پویایی و کاملا مستقل ادامه دهد زیرا از این منظر می تواند در ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان گام های مثبتی بردارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،وی تصریح کرد: چالش صندوق ذخیره فرهنگیان، چالش بود و نمود است، بود صندوق یعنی آنچه که در صندوق در حال روی دادن  است و زحماتی که کشیده می شود با آنچه که در بین اعضای صندوق در جریان است بسیار فاصله دارد.اینکه در دوره مدیریت جدید طی یک نظرسنجی و کار پژوهشی، نظر و مطالبه حدود ۲۰ هزارنفر از اعضای صندوق ذخیره را درباره اولویت های رفاهی معلمان جویا می شوند تا ترسیم درستی از مسایل معیشتی و خواست فرهنگیان را پیش  روی بخشهای سیاستگذاری و عملیاتی قرار دهند، نویدبخش است.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

روان‌شناسی سیاسی منتشر شد

چهل و نهمین «کارگاه فلسفه اخلاق» برگزار می‌شود

متلک سنگین آقای بازیگر به حسن روحانی +عکس

تبریک خاص اشکال خطیبی برای همسرش +عکس

میزان مصدومیت کاپیتان پرسپولیس اعلام شد +جزئیات

ازدواج خطرناک بازیکن رئال مادرید +عکس

جواد خواجوی سلبریتی مشهدی اینستاگرام بازیگر شد +عکس

احتمال استیضاح وزیر صنعت به خاطر گرانی خودرو +جزئیات

بچه لاک پشتی که قلبش خارج از بدن می‌تپد +عکس

فسیل عنکبوت ۱۱۳ میلیون ساله با چشمان درخشان کشف شد

دستکاری دی ان ای برای پاک کردن خاطرات تلخ از مغز

کشف جمجمه انسان ۵۶۰۰ ساله در ساحل رودخانه تایمز

همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند/ هرگز رفتار غیرمسؤولانه اروپا را نمی‌پذیریم

تحولات سریع علم بازنگری در رشته‌های دانشگاهی را الزامی کرده است

اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران دستگاه‌های کارت‌خوان لو رفت!

یک قمر جدید در منظومه شمسی کشف شد

معرفی تنها شاسی‌بلند جگوار؛ حضوری تازه برای برندی قدیمی

فراخوان یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی

بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان ایران تهدید شد!+عکس

با ۴۰ میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

توسعه فناوری های دیجیتالی را جدی بگیریم/به نسبت هر ۱۰۰ نفر در کشور ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد

خانم بازیگر اولین عکس بدون آرایشش را منتشر کرد +عکس

اعضای هیئت علمی پیام نور به ماموریت آموزشی می روند

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

درس خواندن ۲۸۰۰ دانش‌آموز اُتیسمی

افزایش بهای آب، برق و گاز در سال جدید +جزئیات

برنامه رضا رشیدپور تعطیل شد +عکس

رهاورد ژاپنی ها برای یک آشنای قدیمی؛ نسل جدید تویوتا هایس رونمایی شد

تالیف کتاب «مهارت آموزی» برای دانش‌آموزان اوتیسم

فردا آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری/برگزاری آزمون روز جمعه

مشخصات گلکسی اس 10 لو رفت

درآمد چند میلیارد دلاری از تولید ویدیو در یوتیوب و اینستاگرام!

الزام دو وزارتخانه برای ارائه برنامه اشتغال دانشجویان/بررسی نحوه ورود ستاد نقشه به بیانیه رهبری

عضویت در FATF سودی برای کشور ندارد/روحانی از پاسخگویی فرار می‌کند

کسانی که مدعی طلب فکر و حرف جدید هستند بیانیه رهبری را با دقت بخوانند

اگر آیفون نباشد، چه بر سر اپل می‌آید؟

پرداخت کمک مالی با یک استیکر اینستاگرامی!

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور

هزینه عروسی لاکچری بازیکن استقلال +جزئیات

افزایش نجومی شهریه‌های دانشگاه آزاد +جدول

ترافیک مرسولات پستی در سراشیبی کاهش

بازیگر زن سریال پایتخت مدلینگ لباس عروس شد +عکس

امام موسی صدر نگاه کارکردگرایانه به دین داشت/ مدارا با نسل جوان

سوپر اسپرت انگلیسی با تیونینگ آمریکایی؛ عملکرد عجیب مکلارن 600LT هنسی

سایت ثبت گوشی مسافری به زودی بسته می‌‌شود

حذف تدریس مدیران مدارس از سال آینده

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

مشمولان طرح اجباری می‌توانند در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کنند

آقای ترامپ به فریاد ما برس! +عکس

تصویری زیبا از بارش برف در حرم رضوی +عکس

جمعی از اشرار تهران در دوره قاجار +عکس

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جبهه +عکس

تیپ جدید همسر آقای بازیگر با رنگ موی بلوند! +عکس

پسته خارجی بخریم، ارزون‌تره! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

پروژه کمرنگ‌کردن فردوسی‌پور ادامه دارد +عکس

پاسخ تند طالقانی به سخنان علی مطهری +جزئیات

بازیگرانی که روحانی شدند +عکس

پرسپولیسی ها خون دادند +عکس

اخراج میلیاردی آقای خاص! +عکس

با این همه عیدی چیکار کنیم؟ +عکس

کشف مشروبات الکلی لاکچری با روکش طلا در تهران +عکس

علف‌ها برای رشد، ژن‌های همسایه خود را می‌دزدند

تیپ متفاوت خانم بازیگر روی فرش قرمز +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

مدل موی ترامپ و کیم محبوب مردم ویتنام +تصاویر

ظریف: از کریمی و وریا غفوری دلخور نیستم +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

آب هم گران می‌شود +جزئیات

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

گریم جدید مهدی سلطانی در سریال سیروس مقدم +عکس

تیپ تمام سبز لیلا اوتادی مقابل دوربین‌ها +عکس

دوچرخه سواری و نرمش صبحگاهی شهردار تهران در یک روز+عکس

امام‌ جمعه اهواز پس از بازگشت از انگلیس استعفا داد+عکس

نام‌نویسی بیش از۴۹۹ هزار داوطلب در کنکور۹۸

رعد و برق در فصل تابستان با تغییرات اقلیمی مرتبط است

تصویر دیده نشده از ارسطوی پایتخت و همسرش +عکس

عکس جدید خانم بازیگر افزایش سن او را لو داد +عکس

بازیگر زن ایرانی در ۵۱ سالگی مدل شد! +عکس

هدیه غیرمنتظره لژیونر ایرانی به یک هوادار در لیگ فرانسه +عکس

تصویر یک مرغ منجمد در فضای مجازی جنجالی شد +عکس

اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی لو رفت +عکس

اینم عاقبت کمک به گداها! +عکس

ماجرای جنجالی درگیری گشت ارشاد در نارمک و شلیک هوایی +عکس

استقبال شگفت‌انگیز از پیش‌فروش ساپیا! +عکس

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

واکنش منفی کابران به برنامه آمریکایی احسان علیخانی +عکس

هشدار درباره بارش برف و کولاک زمستانی +جزئیات

پخش تعجب برانگیز کلیپ مایکل جکسون در شبکه سه! +عکس

یک روز معمولی در هند +عکس

واکنش جنجالی علی کریمی به حرف‌های ظریف +عکس

تصویر متفاوت الناز شاکردوست در ساحل استانبول +عکس

اینم مهمون دزدی دربرنامه تلویزیونی! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

تنبیه مجری جنجالی مسابقه‌ تلویزیونی +عکس

پدر و پسر واقعی سریال لحظه گرگ و میش را می شناسید؟ +عکس

پاسخ دندان شکن تهمینه میلانی به سخنان افخمی +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

نوروز امسال منتظر این برنامه محبوب از تلویزیون نباشید +عکس

حرکت جنجالی دژاگه روی بازیکن استقلال +عکس

برف، باران و کاهش دما به زودی در سراسر کشور +جزئیات

تصویری که اشکتان را در می‌آورد +عکس

رامبد جوان و خانواده در پشت صحنه یک تئاتر +عکس

میزان جوایز نقدی برندگان سیمرغ اعلام شد +جزئیات

گوسفندهای بدون پلاک به پارکینگ منتقل شدند! +عکس

الناز شاکردوست در کنار دوستان کوچکش +عکس

تصویر اختصاصی حسن روحانی روی جلد مجله نیوزویک +عکس

تاسف کارگردان جنجالی به حال عده‌ای از سلبریتی‌ها +عکس