کد خبر: 20135
ف
هر کدام از تلوزیون‌های اینترنتی چه ویژگی‌هایی دارند؟
تلویزیون‌های اینترنتی؛ تماشای فیلم بی‌وقفه!
رقابت بین پلتفرم‌های پخش فیلم و سریال به صورت آنلاین به اوج خود رسیده است. به سراغ ۱۰ پلتفرم برتری رفتیم که اکنون خدمات ارائه کرده و با تخفیف‌ها و جوایز متنوعی قصد جذب شما را دارند. برای بررسی هرچه بهتر به سراغ قیمت‌ها و نوع محتوایی که ارائه می‌دهند رفتیم و راه رسیدن به ترافیک رایگان برای هر کدام را هم ذکر کردیم.
شبکه علمی ثریا ـ على هادی زاده: با ورود چند بازیگر جدید، رقابت بین پلتفرم‌های پخش فیلم و سریال به صورت آنلاین به اوج خود رسیده است؛ رسانه‌هایی که در گوشی، تلویزیون و اینترنت حضور داشته و می‌خواهند کاری کنند تا با خرید اشتراک شان در هر کجا و با ترافیک رایگان بتوانید از جدیدترین فیلم‌ها و سریال‌های روز دنیا لذت ببرید.
 
در این میان حتی بعضی از این رسانه‌ها وارد فاز تولید محتوا شده اند و رویای نتفلیکس شدن را در سر می‌پرورانند. با همه این موارد در بین این پلتفرم‌ها آنقدر شباهت‌ها زیاد است که حتما تازه کار‌ها را گیج خواهد کرد.
 
به همین خاطر به سراغ ۱۰ پلتفرم برتری رفتیم که اکنون خدمات ارائه کرده و با تخفیف‌ها و جوایز متنوعی قصد جذب شما را دارند. برای بررسی هرچه بهتر به سراغ قیمت‌ها و نوع محتوایی که ارائه می‌دهند رفتیم و راه رسیدن به ترافیک رایگان برای هر کدام را هم ذکر کردیم.
 
با تمام این موارد یک نکته را حتما مدنظر بگیرید، قبل از خرید هر سرویس یک اشتراک روزانه آن را امتحان کنید تا دچار مسئله قطعی سرور و مشکلات اجرا شدن ویدئو نشوید.

فیلیمو
فیلیمو یکی از اولین سایت‌های تماشای فیلم و سریال به صورت آنلاین بود. این سایت اکنون آرشیو کاملی از سریال‌های روز دنیا، فیلم‌های شبکه خانگی و البته برخی محتوا‌های اختصاصی را در خود جای داده است. برای خرید اشتراک یک ماهه در این سایت باید مبلغ ۱۵ هزار تومان پرداخت کنید. البته این قیمت کمترین میزان نبوده و حتی می‌توانید از طریق همراه اول یا ایرانسل به صورت روزانه و با مبلغ ۵۰۰ تومان نیز به تماشای فیلم و سریال بنشینید.
 
اشتراک سه ماهه فیلیمو نیز حدود ۳۰ هزار تومان برای شما تمام شده و برای گرفتن اشتراک‌های شش ماهه و یک ساله نیز باید مبلغی معادل ۵۰ و ۸۵ هزار تومان پرداخت کنید. البته در همه این موارد ترافیک استفاده از اینترنت با شما حساب خواهد شد مگر اینکه از سرویس دهنده خاصی استفاده کنید. طبق اعلام سایت این شرکت مشترکین اینترنت‌های مبین نت (برای مشترکین  (LTE-TD)های وب، پارس آنلاین، آسیاتک، پیشگامان، فن آوا، ساتیا، رای نت، ماکس نت، شبدیز، صبانت وصفرویک با تهیه اشتراک فیلیمو می‌توانند تمامی فیلم‌های وب سایت فیلیمو را بدون کسر شدن حجم از اینترنت خود و به صورت رایگان تماشا کنند. سقف ترافیک رایگان برای اینترنت‌های ذکر شده ۳۰۰ گیگابایت تعریف شده است.

فیلم نت
فیلم نت نیز مانند فیلیمو از قدیمی‌های این حوزه است. البته اگر در آرشیو این دو سایت گشتی بزنید متوجه می‌شوید حال و هوای هر کدام بادیگری متفاوت است. حقیقتش ما در فیلیمو بیشتر سریال‌های هالیوودی را مشاهده کرده و در فیلم نت بیشتر چشم مان به جمال سریال‌های کره‌ای روشن شد. نحوه قیمت گذاری اشتراک‌های فیلم نت نیز تقریبا مشابه فیلیمو است. بسته یک ماهه این شرکت ۱۵ هزار تومان قیمت داشته و بسته سه ماهه نیز ۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
 
برای بسته‌های شش ماهه و یک ساله نیز باید مبلغی معادل ۶۰ و ۸۵ هزار تومان بپردازید. البته نحوه محاسبه اشتراک روزانه در این سایت کمی ارزان‌تر از رقباست. به عنوان مثال برای فیلیمو شما باید ۵۰۰ تومان روزانه بدهید، ولی برای فیلم نت ۴۵۰ تومان کفایت می‌کند. در کنار این بخش ترافیک رایگان هم ارائه شده است.
 
شما با خرید اشتراک روزانه، فعالسازی فیلم بن یا خرید تکی محتوا‌ها می‌توانید فیلم‌های موردنظرتان را با بسته‌های اینترنتی همراه اول، TDLTE مبین نت، شاتل، آسیاتک،‌های وب، پیشگامان، ماهان نت بدون مصرف ترافیک دانلود و تماشا کنید. در صورت استفاده از سایر اینترنت‌ها مصرف شمانیم بها محاسبه می‌شود.
  
کاناپه
کاناپه به نسبت بسیاری از سرویس‌های تماشای فیلم و سریال به صورت آنلاین انتخاب‌های کمتری پیش روی شما می‌گذارد. در آرشیو این شرکت تنها حدود ۵۰۰ فیلم و ۳۰ سریال وجود دارد که عدد کوچکی نسبت به آرشیو سایت‌های قدیمی‌تر محسوب می‌شود. سیستم خرید اشتراک این سایت نیز به اندازه رقیبانش چندان جامع و کامل نیست و فقط یک انتخاب پیش روی شما می‌گذارد. شما تنها می‌توانید اشتراک روزانه خریداری کرده و خبری از اشتراک‌های ماهانه و سالانه و ... نیست.
 
این اشتراک نیز مبلغی معادل ۵۰۰ تومان در روز داشته که با دیگر سایت‌های رقیب تقریبا یکی است. البته با خرید اشتراک کاناپه شما به تمامی محتوا‌ها دسترسی دارید و نیازی به خرید تک به تک هیچ محتوایی نیست.
 
همچنین هیچ محدودیتی نیز برای تعداد فیلم یا سریالی که در روز تماشا می‌کنید وجود ندارد  و در صورتی که از اینترنت شاتل، آسیاتک، پیشگامان، فن آوا یا‌های وب استفاده می‌کنید، هزینه اینترنت هم نمی‌پردازید.
 
نماوا
شرکت نماوا نیز از بازی کنندگان قدرتمند حوزه فیلم و سریال آنلاین است. محتوای این سایت بیشتر شبیه فیلیمو بوده و شامل پوشش سریال‌ها و فیلم‌های روز هالیوودی می‌شود. هرچند این سایت به اندازه فیلیمو به سراغ انیمیشن نرفته و بخش مستند قوی تری دارد. نماوا اشتراک‌های خود را به چهار قسمت تقسیم کرده است.
 
اولین مدل یک اشتراک دو روزه است که چهار هزار تومان قیمت دارد. این مبلغ در مقابل عدد ۵۰۰ تومانی اشتراک روزانه دیگر سرویس دهنده ها، به نظر زیاد می‌رسد. مبلغ یک ماهه این سرویس حدود ۱۵ هزار تومان آب خورده و مدل سه ماهه نیز ۳۲ هزار تومان خرج روی دست شما می‌گذارد.
 
همچنین مدل شش ماهه و یک ساله نیز هزینه‌ای معادل ۵۰ و ۸۵ هزار تومان داشته و تفاوتی با دیگر سرویس دهنده‌ها ندارند. البته ترافیک مصرفی نماوا برای تمامی مشترکین DSL شاتل، آسیاتک،‌های وب، پیشگامان و  ( LTE- TD)
 مبین نت کاملا رایگان است.
 
همچنین ترافیک نماوا برای همه مشترکین همراه اول، ایرانسل، پارس آنلاین و مخابرات تا پایان سال ۱۳۹۷ نیم بها محاسبه می‌شود.‌
 
ای سیما
حس و حال آی سیما با سایت‌هایی مثل فیلم نت و فیلیمو و نماوا کاملا فرق می‌کند. در همان ابتدای ورود به سایت با یک رابط کاربری ضعیف مواجه می‌شویم که در آن کل محتوای این
سایت به هشت بخش تقسیم می‌شود. یکی از تفاوت‌های اصلی این رسانه با دیگر رسانه‌ها در دو بخش بندی این قسمت دیده می‌شود. بخش بندی مذهبی و صدا و موسیقی. در این بخش‌ها شما می‌توانید آهنگ‌های مجاز گوش کرده یا از مداحی افراد معروف لذت ببرید.
 
البته در بخش ویژه رمضان سایت نیز قرآن به صورت صوتی پخش می‌شود. این سایت کمتر روی محتوای خارجی تمرکز کرده و بیشتر به سراغ محتوای تلویزیونی و شبکه خانگی آمده است. اشتراک یک ماهه این سایت ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد و البته خبری از اشتراک روزانه هم نیست.
 
مدل سه ماهه از شما ۳۲ هزار و ۷۰۰ تومان طلب کرده و مدل شش ماهه نیز ۶۲ هزار و ۱۳۰ تومان برای شما تمام می‌شود. هرچند اشتراک یک ساله این سایت ارزان‌تر از دیگر شرکت هاست، ولی اشتراک سالانه آن با مبلغ ۱۰۹ هزار تومان هزینه بالاتری از شما طلب می‌کند.
 
همچنین شما با خرید اشتراک روزانه، فعالسازی فیلم بن یا خرید تکی محتوا‌ها می‌توانید فیلم‌های موردنظرتان را با بسته‌های اینترنتی مخابرات، TDLTE مبین نت، شاتل، آسیاتک،‌های وب، پیشگامان، پارس آنلاین و فن آوا بدون مصرف ترافیک دانلود و تماشا کنید.
  
ابو
پلتفرم آیو جایی میان پلتفرم‌های تلویزیون‌های آنلاین مثل تلبیون و سایت‌های پخش آنلاین فیلم و سریال قرار می‌گیرد. نه آنچنان مثل‌ فیلیموو فیلم نت و نماوا خود را غرق فیلم و سریال خارجی کرده و نه از خیر تلویزیون و برنامه‌های آن گذشته است. در خود سایت نیز بیشتر تبلیغ تماشای برنامه‌هایی مثل خندوانه ونود را می‌بینید تا سریال‌ها و فیلم‌های خارجی. اشتراک‌های آیو پنج مدل مختلف دارند.
 
در مدل یک ماهه دو راه پیش روی شماست یا از بسته ۱۲ هزار تومانی همراه اول استفاده کنید که به صورت خودکار تمدید می‌شود یا یک اشتراک یک ماهه معمولی بگیرید. بسته سه ماهه این شرکت قیمتی معادل ۳۳ هزار تومان دارد و مدل ششماهه نیز با گرفتن ۶۰ هزار تومان به شما خوشامد می‌گوید. اما در این میان بسته یک ساله بسیار گران‌تر از شرکت‌های دیگر عرضه شده و حدود ۱۰۸ هزار تومان قیمت دارد. عددی که بیشتر شبیه تعرفه‌های قیمت گذاری آی سیما است تا پلتفرم‌های پخش محتوای ویدئویی اینترنتی.
 
البته وقتی که اشتراک آیو بگیرید، اگر از اینترنت همراه اول، مبین نت، آسیاتک، پارس آنلاین،‌های وب، پیشگامان، فن آوا، صبانت، بیتانت، تک نت، یوزنت، ساتیا، خلیج فارس آنلاین یا مخابرات استان‌های مرکزی، قم یا گیلان استفاده کنید، تماشای ایو هیچ حجمی از شما کم نمی‌کند.

دیگر سرویس‌ها
در بین این سایت‌های معتبر و نسبتا قدیمی این حوزه هستند پلتفرم‌هایی که یا کم رمق کار کرده یا تازه کارند. در بین این پلتفرم‌ها می‌توان به تیوا، فیلماش و اپیدو اشاره کرد. هر کدام از این سایت‌ها نقاط ضعف بزرگی دارند که باعث می‌شوند شما به سمت آن‌ها نروید. در تیوا با فیلم‌ها و سریال‌های بسیار قدیمی روبه رو خواهید شد که فقط در آی فیلم پیدایشان خواهید کرد. در سایت دیگر هم آرشیو کاملی نداشته و محتوای اختصاصی خاصی هم در اختیار شما نمی‌گذارند.
 
در حقیقت هیچ مزیت خاصی ندارند که شما را ترغیب کند تا به سراغ خرید اشتراک از آن‌ها بروید. همچنین نبود سرویس ترافیک رایگان و قطعی مکرر سرور نیز باعث شده تا اگر یک بار هم قصد خرید کنید بعد پشیمان شوید. خلاصه از ما نصیحت، اگر سرویس خود را چیزی غیر از این سه پلتفرم انتخاب کنید در حق خود و اعصاب تان لطف زیادی کرده اید.
 
منبع: روزنامه هفت صبح

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

روان‌شناسی سیاسی منتشر شد

چهل و نهمین «کارگاه فلسفه اخلاق» برگزار می‌شود

متلک سنگین آقای بازیگر به حسن روحانی +عکس

تبریک خاص اشکال خطیبی برای همسرش +عکس

میزان مصدومیت کاپیتان پرسپولیس اعلام شد +جزئیات

ازدواج خطرناک بازیکن رئال مادرید +عکس

جواد خواجوی سلبریتی مشهدی اینستاگرام بازیگر شد +عکس

احتمال استیضاح وزیر صنعت به خاطر گرانی خودرو +جزئیات

بچه لاک پشتی که قلبش خارج از بدن می‌تپد +عکس

فسیل عنکبوت ۱۱۳ میلیون ساله با چشمان درخشان کشف شد

دستکاری دی ان ای برای پاک کردن خاطرات تلخ از مغز

کشف جمجمه انسان ۵۶۰۰ ساله در ساحل رودخانه تایمز

همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند/ هرگز رفتار غیرمسؤولانه اروپا را نمی‌پذیریم

تحولات سریع علم بازنگری در رشته‌های دانشگاهی را الزامی کرده است

اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران دستگاه‌های کارت‌خوان لو رفت!

یک قمر جدید در منظومه شمسی کشف شد

معرفی تنها شاسی‌بلند جگوار؛ حضوری تازه برای برندی قدیمی

فراخوان یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی

بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان ایران تهدید شد!+عکس

با ۴۰ میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

توسعه فناوری های دیجیتالی را جدی بگیریم/به نسبت هر ۱۰۰ نفر در کشور ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد

خانم بازیگر اولین عکس بدون آرایشش را منتشر کرد +عکس

اعضای هیئت علمی پیام نور به ماموریت آموزشی می روند

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

درس خواندن ۲۸۰۰ دانش‌آموز اُتیسمی

افزایش بهای آب، برق و گاز در سال جدید +جزئیات

برنامه رضا رشیدپور تعطیل شد +عکس

رهاورد ژاپنی ها برای یک آشنای قدیمی؛ نسل جدید تویوتا هایس رونمایی شد

تالیف کتاب «مهارت آموزی» برای دانش‌آموزان اوتیسم

فردا آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری/برگزاری آزمون روز جمعه

مشخصات گلکسی اس 10 لو رفت

درآمد چند میلیارد دلاری از تولید ویدیو در یوتیوب و اینستاگرام!

الزام دو وزارتخانه برای ارائه برنامه اشتغال دانشجویان/بررسی نحوه ورود ستاد نقشه به بیانیه رهبری

عضویت در FATF سودی برای کشور ندارد/روحانی از پاسخگویی فرار می‌کند

کسانی که مدعی طلب فکر و حرف جدید هستند بیانیه رهبری را با دقت بخوانند

اگر آیفون نباشد، چه بر سر اپل می‌آید؟

پرداخت کمک مالی با یک استیکر اینستاگرامی!

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور

هزینه عروسی لاکچری بازیکن استقلال +جزئیات

افزایش نجومی شهریه‌های دانشگاه آزاد +جدول

ترافیک مرسولات پستی در سراشیبی کاهش

بازیگر زن سریال پایتخت مدلینگ لباس عروس شد +عکس

امام موسی صدر نگاه کارکردگرایانه به دین داشت/ مدارا با نسل جوان

سوپر اسپرت انگلیسی با تیونینگ آمریکایی؛ عملکرد عجیب مکلارن 600LT هنسی

سایت ثبت گوشی مسافری به زودی بسته می‌‌شود

حذف تدریس مدیران مدارس از سال آینده

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

مشمولان طرح اجباری می‌توانند در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کنند

آقای ترامپ به فریاد ما برس! +عکس

تصویری زیبا از بارش برف در حرم رضوی +عکس

جمعی از اشرار تهران در دوره قاجار +عکس

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جبهه +عکس

تیپ جدید همسر آقای بازیگر با رنگ موی بلوند! +عکس

پسته خارجی بخریم، ارزون‌تره! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

پروژه کمرنگ‌کردن فردوسی‌پور ادامه دارد +عکس

پاسخ تند طالقانی به سخنان علی مطهری +جزئیات

بازیگرانی که روحانی شدند +عکس

پرسپولیسی ها خون دادند +عکس

اخراج میلیاردی آقای خاص! +عکس

با این همه عیدی چیکار کنیم؟ +عکس

کشف مشروبات الکلی لاکچری با روکش طلا در تهران +عکس

علف‌ها برای رشد، ژن‌های همسایه خود را می‌دزدند

تیپ متفاوت خانم بازیگر روی فرش قرمز +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

مدل موی ترامپ و کیم محبوب مردم ویتنام +تصاویر

ظریف: از کریمی و وریا غفوری دلخور نیستم +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

آب هم گران می‌شود +جزئیات

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

گریم جدید مهدی سلطانی در سریال سیروس مقدم +عکس

تیپ تمام سبز لیلا اوتادی مقابل دوربین‌ها +عکس

دوچرخه سواری و نرمش صبحگاهی شهردار تهران در یک روز+عکس

امام‌ جمعه اهواز پس از بازگشت از انگلیس استعفا داد+عکس

نام‌نویسی بیش از۴۹۹ هزار داوطلب در کنکور۹۸

رعد و برق در فصل تابستان با تغییرات اقلیمی مرتبط است

تصویر دیده نشده از ارسطوی پایتخت و همسرش +عکس

عکس جدید خانم بازیگر افزایش سن او را لو داد +عکس

بازیگر زن ایرانی در ۵۱ سالگی مدل شد! +عکس

هدیه غیرمنتظره لژیونر ایرانی به یک هوادار در لیگ فرانسه +عکس

تصویر یک مرغ منجمد در فضای مجازی جنجالی شد +عکس

اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی لو رفت +عکس

اینم عاقبت کمک به گداها! +عکس

ماجرای جنجالی درگیری گشت ارشاد در نارمک و شلیک هوایی +عکس

استقبال شگفت‌انگیز از پیش‌فروش ساپیا! +عکس

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

واکنش منفی کابران به برنامه آمریکایی احسان علیخانی +عکس

هشدار درباره بارش برف و کولاک زمستانی +جزئیات

پخش تعجب برانگیز کلیپ مایکل جکسون در شبکه سه! +عکس

یک روز معمولی در هند +عکس

واکنش جنجالی علی کریمی به حرف‌های ظریف +عکس

تصویر متفاوت الناز شاکردوست در ساحل استانبول +عکس

اینم مهمون دزدی دربرنامه تلویزیونی! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

تنبیه مجری جنجالی مسابقه‌ تلویزیونی +عکس

پدر و پسر واقعی سریال لحظه گرگ و میش را می شناسید؟ +عکس

پاسخ دندان شکن تهمینه میلانی به سخنان افخمی +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

نوروز امسال منتظر این برنامه محبوب از تلویزیون نباشید +عکس

حرکت جنجالی دژاگه روی بازیکن استقلال +عکس

برف، باران و کاهش دما به زودی در سراسر کشور +جزئیات

تصویری که اشکتان را در می‌آورد +عکس

رامبد جوان و خانواده در پشت صحنه یک تئاتر +عکس

میزان جوایز نقدی برندگان سیمرغ اعلام شد +جزئیات

گوسفندهای بدون پلاک به پارکینگ منتقل شدند! +عکس

الناز شاکردوست در کنار دوستان کوچکش +عکس

تصویر اختصاصی حسن روحانی روی جلد مجله نیوزویک +عکس

تاسف کارگردان جنجالی به حال عده‌ای از سلبریتی‌ها +عکس