کد خبر: 22712
ف
ارزان‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی
قطعا بهترین مکان برای زندگی هر شخص، جایی است که در آن به دنیا آمده و بزرگ شده است. هر انسانی تعلقاتی دارد که جدا شدن از آن ها برایش سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

ثریا: ما در این جا قصد داریم 10 مورد از ارزان ترین کشورهای دنیا برای زندگی را به شما معرفی کنیم.

هند

ارزان ترین کشور دنیا برای زندگی، هند است. قیمت ها در این کشور به گونه ایست که اگر حدود 1000 دلار در ماه در آمد داشته باشید، می توانید زندگی شاهانه ای را برای خود بسازید. البته پیدا کردن شغلی با در آمد بالا نیز در هند چندان آسان نیست. در هند با مبلغی حدود 100 دلار در ماه می توانید یک آپارتمان اجاره کنید. هزینه ی آب و برق ماهانه نیز چیزی حدود 20 دلار می باشد. شما می توانید با هزینه ای حدود 10 دلار به همراه یکی از دوستان خود به یک رستوران خوب در هند بروید و یک وعده ی غذایی خوشمزه نوش جان کنید. برای رفتن به رستوران نیز می توانید یک تاکسی بگیرید. راننده ی تاکسی، اگر برای شما به مدت 1 ساعت نیز منتظر بماند، مبلغی کمتر از 1 دلار دریافت خواهد کرد. اگر با این اطلاعات تصمیم گرفتید به هند یکی از ارزان ترین کشورهای دنیا برای زندگی مهاجرت کرده و برای مدتی در آن جا زندگی کنید، باید بدانید که مردم هند آداب، رسوم و سبک زندگی خاص خود را دارند و این کشور نیز بسیار پرجمعیت است. بنابراین با تمام ارزانی هایی که در این جا وجود دارد، زندگی چندان آسان نخواهد بود.

کشور هند

اوکراین

شاید برایتان جالب باشد که بدانید هزینه ی زندگی در اوکراین حدود 65 درصد ارزان تر از هزینه ی زندگی در ایالات متحده است. البته درآمد مردم این کشور نیز پایین تر است. آن ها حقوق پایین تری نسبت به ساکنان ایالات متحده دریافت می کنند و در نتیجه قدرت خرید کمتری نیز دارند. متوسط درآمد اوکراینی ها ماهانه حدود 200 دلار یعنی 26٪ حقوق دریافتی مردم کشور ایالات متحده است. اگر تصمیم به زندگی در اکراین یکی از کم هزینه ترین کشور برای زندگی را دارید، دقت داشته باشید که این کشور زمستان هایی بسیار سرد دارد و امنیت آن نیز به نسبت پایین است. کیف قاپی یکی از رایج ترین جرم ها در اوکراین می باشد.

اوکراین

پاکستان

همان طور که می دانید، پاکستان کشور ناامنی است و اوضاع سیاسی و اجتماعی خوبی ندارد. جنگ، دولت ناکارآمد و وجود انواع جرم ها و جنایات در این کشور باعث شده تا پاکستان امنیت نداشته باشد. با توجه به این موارد، شاید این کشور جای مناسبی برای زندگی به نظر نرسد، اما با این حال پاکستان سومین کشور ارزان جهان و از ارزان ترین کشور دنیا برای زندگی به شمار می آید. جاذبه های تاریخی و طبیعی بی شماری نیز در این جا وجود دارد که می تواند درآمد خوبی برای اهالی این کشور ایجاد کند. البته اگر اوضاع نابسامان پاکستان این اجازه را بدهد. ارزانی این کشور نیز در حدی است که شما با داشتن ماهیانه حدود 77 دلار می توانید یک آپارتمان در پاکستان اجاره نمایید.

پاکستان

گرجستان

تفلیس و باتومی دو شهر معروف گرجستان بوده و جزو محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان محسوب می شوند. این کشور علاوه بر ارزان بودن، طبیعتی بکر و بی نظیر نیز دارد. روستاهای زیبای گرجستان، قله های ناهموار و طبیعت فوق العاده ی آن مهم ترین دلایل رشد و پیشرفت صنعت گردشگری در این کشور هستند. جالب است بدانید گرجستان در سال های دور بخشی از کشور روسیه بوده است و امروزه نیز روابط خوبی با آن ندارد. روسیه همچنان قصد دارد تا دوباره به این کشور تسلط پیدا کند، اما تاکنون موفق نبوده و این کشور همچنان استقلال خود را حفظ کرده است.

گرجستان

آذربایجان

آذربایجان یکی از کشورهایی است که در لیست کم هزینه ترین کشور برای زندگی قرار گرفته است. البته این وضعیت در مورد شهرهای اصلی آن مانند باکو، صدق نمی کند. زندگی در باکو مانند زندگی در لندن نسبتا گران است. اما می توانید شهرهای کوچک تری را در آذربایجان پیدا کنید که هزینه ی زندگی در آن ها ارزان باشد. در آمد ساکنان این شهرها اغلب از راه دامداری و کشاورزی تامین می گردد. آذربایجان از لحاظ صنعت گردشگری و منابع نفتی وضعیت خوبی دارد، اما درآمد شهرهای متوسط آن به نسبت پایین است. حقوق معمولی یک فرد در آذربایجان چیزی حدود 260 دلار می باشد. شما در این جا با ماهیانه حدود 150 دلار می توانید یک آپارتمان معمولی اجاره کنید.

آذربایجان

سوریه

سوریه تا چندین سال گذشته یکی از زیباترین مناطق دنیا بوده است. اما امروزه به دلیل جنگ ها و درگیری هایی که در آن به وجود آمده است، با خاک یکسان شده و ناامنی سراسر آن را فرا گرفته است. در حال حاضر حدود 100 گروه شورشی در این کشور وجود دارد و این مسئله باعث عدم امنیت در این کشور شده است. جنگ های داخلی سوریه از سال 2011 در این جا آغاز شده و باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم کشور و آواره شدن بسیاری از آن ها شده است.با توجه به این موارد، سوریه قطعا جای مناسبی برای زندگی نیست. اما از لحاظ ارزانی رتبه ی ششم در بین 10 کشور ارزان دنیا را به خود اختصاص داده است.

سوریه

نپال

رتبه ی هفتمین کشور ارزان جهان به نپال اختصاص دارد. کشوری کوهستانی و سرد که طبیعتی بکر و زیبا و معابدی قدیمی و تاریخی دارد. اورست، بلندترین قله ی دنیا نیز در نپال قرار گرفته است.یکی از دلایلی که باعث ضربه خوردن این کشور و کاهش مهاجرت افراد به آن شد، زلزله ای بود که در سال 2015 میلادی در نپال اتفاق افتاد. در پی این زلزله ی هولناک حدود 10 هزار نفر جان خود را از دست دادند و خسارت های زیادی نیز به این کشور وارد شد. تا جایی که تا امروز نیز موفق به بازسازی و جبران این خسارات نشده اند.

نپال

جمهوری مولداوی

شاید نام مولداوی چندان به گوش شما آشنا نباشد و حتی ندانید این کشور در کجای نقشه ی دنیا قرار گرفته است. مولداری یکی از کشورهای اروپایی است که در همسایگی رومانی و اوکراین قرار دارد. این کشور همیشه در جنگ با روسیه بوده و از این رو از امنیت پایینی برخوردار است. زمستان های سرد مولداوی در کنار وضعیت اقتصادی نابسامان آن ها باعث شده تا این کشور جای ایده آلی برای زندگی نباشد. از این رو هزینه های زندگی در مولداوی پایین بوده و جزو کشورهای ارزان محسوب می شود. سطح رفاه ساکنان مولداوی بسیار پایین بوده و اغلب مردم این کشور از طریق تهیه ی انواع نوشیدنی امرار معاش می کنند. اگر بخواهیم آمار و اطلاعاتی در مورد سطح ارزانی این کشور در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم مولداوی حدود 62 درصد ارزان تر از ایالات متحده می باشد.

 جمهوری مولداوی

تونس

اگر فیلم جنگ ستارگان را دیده باشید، خانه های ماورا الطبیعه ای را در فیلم مشاهده کرده اید که قطعا برایتان جذابیت داشته است. جنگ ستارگان در تونس فیلم برداری شده و خانه های آن نیز همان خانه های معمولی این کشور هستند که به این صورت نمایش داده شده اند. گفته می شود تونس حدود 10 میلیون خانه دارد. شاید این مسئله شما را علاقه مند به سفر به تونس کرده باشد، اما باید بدانید که تونس یک کشور آفریقایی است که شرایط آب و هوای نامناسب و بیابان های فراوانی دارد. علاوه بر آن، امنیت این کشور نیز به شدت پایین است. در سال 2011 میلادی، کشور تونس با تنش های سیاسی مواجه شد و بمب گذاری و حملات تروریستی مختلفی در آن روی داد. در این حملات تعدادی از گردشگران خارجی جان خود را از دست دادند و همین موضوع باعث کاهش محبوبیت تونس در بین افراد شد.اما با این حال تونس همچنان علاقه مندان خود را دارد و کسانی هستند که تمایل دارند طبیعت و شرایط زندگی این کشور را از نزدیک ببینند. اگر شما نیز از جمله این افراد هستید، بهتر است بدانید که این کشور یکی از ارزان ترین کشورهای دنیاست و می توانید با حدودا 160 دلار یک خانه ی خوب یک خوابه در مرکز شهر اجاره نمایید.

تونس

مکزیک

مکزیک، یکی از کشورهای جنوبی آمریکای شمالی است که همیشه به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب و دوست داشتنی، خصوصا برای ماه عسل، از آن یاد شده است. مردم مکزیک با آداب و رسوم خاص و متفاوت خود هیجان این سفر را بیشتر کرده اند. با این وجود، تابحال فکر نکرده اید که می توانید مکزیک را به عنوان محل زندگی خود انتخاب نمایید. شاید به این دلیل که همیشه نام این کشور را در کنار مواد مخدر یا اسلحه شنیده اید. باید بگوییم که اطلاعات شما کاملا درست است و مکزیک از لحاظ امنیتی وضعیت خوبی ندارد.اما در کنار همه ی این ها مکزیک جایگاه دهم لیست ارزان ترین کشورهای دنیا برای زندگی را به خود اختصاص داده و آمار نشان می دهد که زندگی در این کشور 60 درصد ارزان تر از زندگی در آمریکاست. می توان گفت وضعیت اقتصادی مردم مکزیک و قدرت خرید آن ها متوسط می باشد. به این معنی که آن ها نه مردمانی فقیر محسوب می شوند نه ثروتمند. اگر یک حقوق معمولی داشته باشید، به راحتی می توانید در این کشور زندگی کنید. شما با پرداخت 480 دلار در ماه می توانید یک آپارتمان سه خوابه در نزدیکی مرکز شهر اجاره کرده و با هزینه ای کمتر از یک دلار بخش های مختلف مکزیک را ببینید.

مکزیک


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

مغالطاتی در توجیه لیبرالیسم رسانه‌ای/ تکالیف دولت در فضای مجازی

خانم بازیگر در حال سیگار کشیدن روی صحنه تئاتر! +عکس

صف طولانی مردم برای خرید گوشت یخ زده با کارت ملی! +عکس

رزمایش قطع اینترنت لغو شد! +جزئیات

کشف لاشه سگ در یکی از قصابی‌های مشهد! +عکس

اپلیکیشنی که مکان بدهکاران را لو می‌دهد +عکس

نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸

تیپ و ژست جذاب کریستیانو رونالدو و نامزدش در هنگام ورود به دادگاه! +عکس

شما رئیس‌جمهور کشور اسلامی هستید نه سکولار

واکنشآقای بازیگر به شایعه وخامت حالش +عکس

اینجا دختران از پسران خواستگاری می‌کنند! +عکس

قیمت بلیت هواپیما برای ۲۲ بهمن چند برابر شد +جدول

توضیح معصومه ابتکار درباره عکس جنجالی‌اش +عکس

زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان اعلام شد

جدول ترسناک صعود قیمت خودرو در ۳ دولت اخیر/ وقتی پراید هم لاکچری می‌شود

حقوق مدیران باید شفاف شود/ دولت سامانه حقوق و دستمزد را کامل کند

نتایج فوریت های پزشکی در آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد

بازنگری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی یک امر ضروری است

تجهیزات تصویربرداری نوری ایران ساخت به خدمت محققان کشور درآمد

تولید ۳۰ داروی جدید زیستی ایرانی

این هم نتیجه نصب کارت‌خوان در مطب پزشکان! +عکس

اتصال بی دردسر به شبکه‌های وای فای با یک تکه چوب!

نتایج فوریت‌های پزشکی در آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد

افشای کمک چندصد میلیونی کی روش به یک موسسه خیریه در ایران! +عکس

۳ راه برای دانشجو شدن/ تکمیل ظرفیتی که تغییر نام داد

اشک‌های بازیکن استقلال پس از حذف تیم ملی عراق +عکس

این مواد غذایی را خام نخورید

اپلیکیشن واتس آپ در اروپا و آمریکا مختل شد

حدیث «لولاک» نشان از عظمت صدیقه طاهره(س) است

زن عصبانی شوهرش را بخاطر ندادن رمز موبایلش آتش زد +عکس

جدیدترین عکس از بی‌حاشیه ترین بازیگر زن ایران +عکس

توصیه مهم کی‌روش قبل از بازی با چین به بازیکنان +عکس

بازیگر زن سریال پایتخت با گریم باورنکردنی +عکس

شقایق فراهانی در آغوش آقای بازیگر +عکس

اطلاعیه جدید وزیر ارتباطات درباره پیامک‌های تبلیغاتی +عکس

بی‌رحمی عجیب مرد تبر به دست با نزدیکانش +عکس

اولین اسکناس جعل شده در ایران! +عکس

دو مرجع تقلید از پخش اعترافات تلویزیونی انتقاد کردند +عکس

طارق همام مصدوم شد و اشک ریخت +عکس

مجری‌ای که برای اولین بار افتتاحیه جشنواره فیلم فجر را اجرا می‌کند +عکس

خستگی‌های خانم سوپراستاردر نیمه شب +عکس

خانم بازیگر در یک روز از فرش به عرش رسید +عکس

آقای بازیگر و کودک عصبانی +عکس

تیپ متفاوت خانم بازیگر با بلوز و شلوار +عکس

موزه سینما در زمان قاجار +عکس

خانم بازیگر عکس همسرش را منتشر کرد +عکس

آگهی فروش جلیقه نجات هواپیما! +عکس

امام جمعه‌ای که در استخر به منبر رفت! +عکس

ترس زیاد ژاپنی‌ها از شاگردان کی‌روش +عکس

خانم بازیگر: با سر به دیدار رهبری رفتم +عکس

شوخی رئیس مجلس با یک نماینده +عکس

گزینه‌های جانشینی رئیسی در آستان قدس +عکس

داور بازی حساس ایران و چین مشخص شد +عکس

رزمایش قطع اینترنت در کشور برگزار می‌شود +جزئیات

آرایش و ژست‌های عجیب خانم بازیگر +عکس

تازه عروس سینما هم از کی‌روش حمایت کرد +عکس

اولین تصویر از پشت صحنه برنامه جدید احسان علیخانی +عکس

زمان ثبت نام وام‌های دانشجویی/ آغاز ثبت نام وام شهریه از ۲۱ بهمن

خانواده‌هایی که سبد کالا نگرفتند بخوانند

رخداد بزرگ تاریخ ایران، واقعه ولایت عهدی امام رضا(ع) است

نامه یک طلبه درباره رفع توقیف فیلم جنجالی جواد عزتی +عکس

ردپای بزرگ دزد در منزل شخصی بهاره رهنما +عکس

BMW سری ۷ مدل ۲۰۱۹؛ همان قبلی با یک دماغ بزرگتر! +عکس

آخرین وضعیت خاوری از زبان دادستان تهران +عکس

پشت پرده ماجرای صداهای وحشتناک برج میلاد و ترک سازه +عکس

اکبر عبدی راهی بیمارستان شد +عکس

چهره واقعی و پیر نیکی کریمی که سن واقعی او را لو داد +عکس

آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا

سهم هر ایرانی یک لیتر بنزین در روز است؟

آخرین وضعیت پرونده عراقچی/ شناسایی‌ اموال مظلومین در تهران و کیش

عکس/ اولین خودرو اسپرت لامبورگینی

رهبر کاتولیک ها از اپلیکیشن دعا خواندن رونمایی کرد

رأی دیوان عدالت اداری به نفع صندوق ذخیره فرهنگیان/ طلب ۶۳۴ میلیارد تومانی از دولت محقق می‌شود

رسوخ نانو در تولید پنجره‌های عایق

دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرش بدون کنکور ندارند

اپلیکیشنی که جایگزین داروی «ریتالین» شد

کشف ماهی که بدون نیاز به اکسیژن زنده می‌ماند

قدیمی‌ترین جدول تناوبی عناصر دنیا بازسازی شد

تبلیغات کنکور با مخاطبانشان صادق باشند

دزدی بزرگ از منزل شخصی بهاره رهنما +عکس

باورتان می‌شود این مرد ویشکا آسایش باشد؟ +عکس

دزدی بزرگ از منزل شخصی بهاره رهنما +عکس

صدا و سیما نیم ساعت به احمدی‌نژاد وقت داد! +عکس

سوتی دوباره بهاره رهنما جنجالی شد! +عکس

وضعیت جسمی بد رضا رویگری در مراسم ترحیم حسین محب اهری +عکس

واکنش سردار سلیمانی به خبر مرگ خاوری +عکس

علت اصلی بازداشت مرضیه هاشمی مشخص شد +عکس

کروکودیل غول پیکر آدمخوار در اندونزی به دام افتاد +عکس

اعتراف فوتبالیست معروف: دلم می‌خواهد سر نامزدم را از تنش جدا کنم! +عکس

غیرت تبریزی‌ها از ماجرای «ائل گولی» به جوش آمد! +عکس

اینم سلطان ترامادول! +عکس

پیام کی‌روش درباره حواشی مصاحبه جنجالی‌اش +عکس

این پرتاب بیرانوند دل همه را برد +عکس

واکنش ده‌نمکی به انتشار چالش عکس ۱۰ سال پیش خاوری +عکس

تشکر خاص بیرانوند از سردار آزمون برای تقلب رساندن در مهار پنالتی+عکس

تازه عروس سینما هم از کی‌روش حمایت کرد +عکس

بامزه‌ترین تصویر از بازی ایران و عراق +عکس

توضیح معصومه ابتکار درباره عکس جنجالی‌اش +عکس

ترس زیاد ژاپنی‌ها از شاگردان کی‌روش +عکس

افتتاح بهشت زهرا تهران همراه با بنزهای صفر کیلومتر +عکس

وقتی با یک قرون می‌شد کباب سلطانی خورد! +عکس

رقص کریس رونالدو برای نامزدش روی تردمیل! +عکس

عکس زیبای سید جواب جواد رضویان با حسین محب اهری

اعلام زمان و ورزشگاه بازی ایران و چین +عکس

بدل ایرانی مسی در حرم امام رضا (ع) نائب الزیاره مسی! +عکس

اولین اسکناس دست ساز با تصویر امام خمینی (ره) + عکس

باورکردنی نیست اینجا اتوبان تهران - کرج است! +عکس

خودروهای داخلی که هیچگاه به مرحله تولید نرسیدند +عکس

کوپن نان در زمان پهلوی+ عکس

ترافیک چهار راه استانبول ۷۰ سال قبل! +عکس