کد خبر: 25635
ف
ازدواج با مرد سن بالا چه خوبی‌هایی دارد؟
پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج کار سختی است؛‌ کسی که با او جور باشید، به بلوغ عاطفی رسیده باشد و بتواند شریک زندگی خوبی برای‌تان بشود و بتوانید روی او حساب کنید به راحتی سر راه‌تان قرار نمی‌گیرد. برخی از خانم‌ها روح بالغ‌تری دارند و با مردهایی که کمی سن‌دارتر و عاقل‌ترند خوب جور می‌شوند. اگر شما هم نسبت به دخترهای همسن و سال خود پخته‌تر و بالغ‌ترید پس بد نیست گزینه‌ی آشنایی با یک مرد سن‌دارتر را هم مد نظر داشته باشید. ازدواج با مردهای سنین بالا جذابیت و امتیازات خاص خودش را دارد.


پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج کار سختی است؛‌ کسی که با او جور باشید، به بلوغ عاطفی رسیده باشد و بتواند شریک زندگی خوبی برای‌تان بشود و بتوانید روی او حساب کنید به راحتی سر راه‌تان قرار نمی‌گیرد. برخی از خانم‌ها روح بالغ‌تری دارند و با مردهایی که کمی سن‌دارتر و عاقل‌ترند خوب جور می‌شوند. اگر شما هم نسبت به دخترهای همسن و سال خود پخته‌تر و بالغ‌ترید پس بد نیست گزینه‌ی آشنایی با یک مرد سن‌دارتر را هم مد نظر داشته باشید. ازدواج با مردهای سنین بالا جذابیت و امتیازات خاص خودش را دارد.

آشنایی و ازدواج با مردی که بالغ‌تر است و سطح خودآگاهی بالاتری دارد می‌تواند دنیای شما را به شیوه‌های منحصربفردی متحول کند. منظور ما این نیست که ازدواج با مرد سن بالا لزوما بهتر است. بودن در کنار یک مرد پخته‌تر می‌تواند معادل در اختیار داشتن تجربیات واقعی زندگی باشد زیرا او دوران فراز و فرودها را تا حدودی پشت سر گذاشته است و می‌تواند نگرش خاصی از موانع زندگی به شما بدهد. این شرایط، بسیار متفاوت با آشنایی با مردی بسیار جوان است.


راحت‌تر و صادقانه‌تر ارتباط برقرار می‌کند
هر چه سن‌تان بالاتر می‌رود، در کنترل احساسات و ابراز عقیده پخته‌تر می‌شوید و با خودتان هم روراست‌ترید. وقتی با مردی سن بالا آشنا می‌شوید این خصوصیات را به وضوح می‌بینید و تازه متوجه می‌شوید کسانی که قبلا در زندگی‌تان وجود داشتند در ابراز احساسات درونی و واقعی خود در مورد شما، زندگی و کلا همه چیز چندان روراست نبودند.


کمتر مورد قضاوت قرار می‌گیرید
مردهای سن بالاتر یاد گرفته‌اند که خود را باور داشته باشند. بنابراین می‌توانند شما را تشویق کنند که همانطوری که هستید خود را قبول داشته باشید. اگر کسی هستید که معمولا با ویژگی‌های خاص خودتان درگیرید، عادت‌های عجیب‌تان را دوست ندارید یا به راحتی تحت تاثیر قضاوت‌های منفی دیگران در مورد خودتان قرار می‌گیرید، اگر با مردی آشنا شوید که از تجربیاتش درس گرفته و خودش را باور کرده، مطمئنا تحت تاثیر شخصیت قوام یافته‌ی او قرار خواهید گرفت. خلاصه اینکه شما در کنار کسی که بالغ‌تر است احساس راحتی بیشتری می‌کنید که خود واقعی‌تان باشید.


رابطه‌ جنسی بهتری خواهید داشت
مرد سن بالاتر مطمئنا شریک جنسی بهتری می‌تواند باشد چون فرصت کافی داشته تا یاد بگیرد که در یک رابطه‌ جنسی خوب و عاشقانه چه چیزی خوشایند و موثر و چه چیزی بد و ناراحت کننده است. ضمنا مردها با افزایش سن بیشتر به دنبال یک ارتباط روحی و عاطفی هستند تا یک رابطه‌ی صرفا جسمی و جنسی. مردی که سنین اولیه‌ی جوانی را پشت سر گذاشته معمولا به سختی می‌تواند بپذیرد که فقط بر اساس جاذبه‌های ظاهری و جنسی با کسی رابطه برقرار کند. چنین مردی بهتر و زودتر می‌تواند شما را کشف کند و درک کند چه چیزهایی را دوست دارید و از چه چیزهایی بیزارید، در نتیجه تجربیات جنسی لذت بخش‌تری برای‌تان خلق خواهد کرد.


نگاه‌تان به زندگی تغییر می‌کند و عاقل‌تر می‌شوید
این تجربیات زندگی است که به شما یاد می‌دهد با فراز و نشیب‌های زندگی چگونه کنار بیایید و چگونه موانع را پشت سر بگذارید. زندگی در کنار کسی که تجربیات بیشتری دارد یعنی هدیه‌ گرفتن ِ یک نگاه‌ متفاوت و عاقلانه‌تر برای مقابله با مشکلاتی که حل نشدنی به نظر می‌رسند. بنابراین وقت و انرژی‌تان ذخیره می‌شود و مجبور نیستید برای حل مسائل‌تان مدتها فکر کنید و انرژی صرف کنید، پس زودتر هم به جلو حرکت خواهید کرد.


مردان سن بالا، صبورتر هستند
با بالاتر رفتن سن یاد می‌گیرید برای رسیدن به هدف باید صبر داشته باشید و یک شبه نمی‌توان به خواسته‌ها رسید. بودن در کنار یک مرد مسن‌ می‌تواند توازن خوبی برای‌تان ایجاد کند، مخصوصا در دنیایی که همه چیز با سرعت عجیبی در حرکت است. زندگی با یک مرد عاقل‌تر و پخته‌تر کمک‌تان می‌کند آرام‌تر و با صبر و تحمل بیشتر و سنجش و تفکر عمیق‌تری، مسیر هدف‌تان را جلو بروید.


مهارت‌های فردی‌اش را با شما شریک می‌شود
گاهی بودن در کنار کسی که همسن و سال شماست حس رقابت ایجاد می‌کند. وقتی با کسی در یک رده‌ سنی قرار دارید ممکن است احساس کنید لازم است از او جلو بزنید. اما کسی که سنش از شما بیشتر است، جا افتاده‌تر است و نیازی نمی‌بیند با شما رقابت کند. نابالغ بودن همسر می‌تواند ضعف در ارتباط ایجاد کند اما یک همسر عاقل و بالغ می‌تواند بزرگ‌ترین مشوق شما باشد و به شما انگیزه بدهد.


قبل از شما یک زندگی داشته
بله درست است، آشنا شدن با یک مرد سن بالا به این معنی است که او سابقه‌ای دارد که می‌تواند شامل روابطی در گذشته، ازدواج، بچه‌ها و ... باشد. پذیرفتن این موضوع نیاز به کمی صبر و تحمل از جانب شما دارد و باید پارامترهایی را مشخص کنید و بدانید از ارتباط و زندگی با هم چه انتظار دارید، مثلا رابطه‌اش با همسر سابقش پیش شما چگونه تعریف می‌شود.
از پرسیدن سوالهایی در مورد روابط گذشته‌اش نترسید و هر چیزی که ذهن‌تان را مشغول کرده مطرح کنید. این مرد باید همه چیز را روشن کند تا کمک‌تان کند تشخیص دهید آیا مناسب شما هست یا نه. گذشته، معیار محکمی از آینده به دست‌تان می‌دهد. اگر در سابقه‌ی او نشانی از بی‌وفایی و خیانت یا اختلال روانی می‌بینید پس باید چشم‌های خود را باز کنید تا ببینید آیا مشکل او برطرف شده یا همچنان وجود دارد که اغلب هم حل چنین مشکلاتی تقریبا غیرممکن است.


عادت‌های جا افتاده‌ای دارد
هر چه سن بالاتر می‌رود عادت‌ها و رفتارها در وجودمان جاافتاده‌تر می‌شوند. مردی که در زندگی خود به میزانی از موفقیت و رضایت دست پیدا کرده و با شیو‌ه‌ی زندگی خودش راحت است احتمالا عادت‌های نسبتا خوبی دارد که با وجودش عجین شده‌اند. شما دیگر نیازی ندارید عادت‌های خوبی را برایش جا بیندازید. پس فقط کافیست حواس‌تان را جمع کنید تا بفهمید آیا عادت‌های بدی هم دارد که نتوانید از آنها چشم پوشی کنید. چون اگر اینطور باشد محال است بتوانید چیزی را تغییر دهید. اگر خوش شانس باشید و نتوانید خصوصیت بد بزرگی در او پیدا کنید، پس می‌توانید درس‌های ارزشمندی از او بگیرید.


مردان با سن بالا، ثبات بیشتری دارند
البته این در مورد همه‌ی مردهای سنین بالا صدق نمی‌کند. اما به طور کلی، اگر شما با کسی آشنا شد‌ه‌اید که سن و سالی از او گذشته احتمال اینکه به یک ثبات در زندگی رسیده باشد خیلی زیاد است. چنین مردی زندگی خود را بر اساس بنیانی محکم بنا کرده که تزلزل ناپذیر است. ثبات همیشه آرامش به دنبال دارد اما بودن در کنار کسی که هنوز به دنبال این است که خودش را پیدا کند و بشناسد می‌تواند استرس برانگیز شود چون کسی که هنوز خودش نمی‌داند از زندگی چه می‌خواهد چگونه شما را بشناسد و تکیه گاه‌تان باشد؟


مردی با سن بالا کمک‌تان می‌کند شما هم به ثبات و تعادل برسید
کسی که به سطح مطلوبی ازفهم و درک از زندگی رسیده می‌تواند به شما کمک کند یاد بگیرید به خودتان سخت نگیرید. او کمی بیشتر از شما تجربه دارد و می‌داند زندگی همیشه یکجور نیست. وارد کردن این درک و شناخت در زندگی شما باعث می‌شود با خودتان مهربان‌تر باشید، سخت نگیرید و آرامش‌تان را حفظ کنید.
ازدواج با یک مرد سن بالا لزوما مشکلات شما را حل نمی‌کند. هر رابطه‌ای مجموعه‌ای از خوبی‌ها و بدی‌هاست اما مهم است کدام کفه سنگین‌تر باشد و با چشم‌های باز انتخاب کنید و بدانید دقیقا چه می‌خواهید.


منبع: سیمرغ


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

لزوم تلاش جریان دانشجویی در مسیر پیشرفت علمی و فرهنگی کشور

چاپ سه بعدی مصالح ساختمانی با الهام از استخوان!

ژاپن مهندسی ژنتیک انسان را ممنوع می‌کند

تولید پلاستیکی که راه رفتن یاد گرفت +عکس

احمدی‌نژاد و مشایی در مراسم چهلم مادر مشایی +عکس

توسعه یک هوش مصنوعی که مثل نوزاد است

فیس بوک در متمایز کردن محتوای رسانه‌های دولتی ناکام ماند

ناتوانی شبکه‌های اجتماعی در کنترل دستکاری در پلتفرم‌هایشان

دوبلور مشهور به سریال پرطرفدار تلویزیون پیوست +عکس

درمان بی اختیاری ادراری با سلول بنیادی توسط محققان کشور

این استان‌ها امروز و فردا بارانی می‌شوند +جزئیات

مجری ممنوع التصویر هم تلویزیون را تحریم کرد +عکس

تاثیر روغن زیتون در رشد مو

۸۷ نفر از اول پاییز در اثر گاز گرفتگی جان باختند

زیارت همه ائمه در حرم حضرت معصومه(س)/ توسل ملاصدرا به بانوی قم

چاقی می‌تواند عامل بیماری لثه باشد

تبدیل تمام هسته‌های مشاوره دانش‌آموزی به مراکز مشاوره

رکورد جدید در بازار دلار+جزئیات

پسر ۱۳ ساله تیر خورده در تیراندازی افسریه +عکس

کانالو عوض کن، بچه نشسته! +عکس

مسابقه ساخت مجسمه‌های برفی+عکس

این نامزد با کل خانواده‌اش برای انتخابات ثبت نام کرد +عکس

تصاویر منتشر شده از مراسم ازدواج خانم بازیگر +عکس

حساب بانکی رضا رشیدپور را خالی کردند +عکس

عیدی ویژه اون برای ترامپ! +عکس

عروسی زوج جوان در کوره آجرپزی تهران +عکس

قیمت مرغ، گوشت و برنج کاهش یافت

دلار کمی بالا رفت +جزئیات

گسترش همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه علم و فناوری

تقویت کرسی‌های ایران شناسی و آموزش زبان فارسی در روسیه

تاثیر ورزش در جلوگیری از سرطان پروستات

مدارس کوچک دیگر ساخته نمی‌شود

چهارمین جشنواره آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود

لزوم تغییر آیین نامه ارتقای هیئت علمی پزشکی

مرکز تخصصی امام هادی(ع) در سطح سه رشته شیعه شناسی طلبه می‌پذیرد

تولید لباس ضدگلوله با کمک یک ابرچسب قدرتمند

ربات اجتماعی برای راهنمایی مسافران در فرودگاه‌ها ساخته شد

آغاز همکاری‌های مشترک با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی

بازیگر مشهور ترکیه‌ای در نقش فرزند پارسا پیروزفر +عکس

تهیه نخستین نقشه مولکولی از ریه برای کمک به بازسازی آن

کشف مولکولی که سلول‌های سرطانی را نابود می‌کند

گروه‌هایی که مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان نمی‌شوند

رسالت مهم تفسیر تسنیم، صیانت از وحی است

پیش‌دبستانی از مطالبات مردم است/ضرورت عدالت آموزشی

آغاز ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ از فردا/ دفترچه ۱۶ آذر منتشر می‌شود

برنامه دانشگاه‌ها در روز دانشجو/ چهره‌ها به کدام دانشگاه‌ها می روند

آیفون‌های ٢٠٢١ بی سیم شارژ می‌شوند

مشکلات آموزش و پرورش باید به صورت پایدار حل شود

فوت ۲ معلم بر اثر ابتلا به آنفلوانزا

بخشنامه توسعه کمی و کیفی دوره پیش‌دبستانی ابلاغ شد

فروش صندلی اتوبوس برای خواص در تهران +جزئیات

بازیگر مشهوری که تلویزیون نمی‌بیند

اتفاقی عجیب برای زن ترکیه‌ای +عکس

شناسنامه‌ علی مطهری در هنگام ثبت نام +عکس

دندان‌های تمیزتر به معنای قلب سالم‌تر

شناخت معارف مهدوی ضرورت تردیدناپذیر عصر ماست

مجید اخشابی داماد شد+عکس

اولین تصویر از عروسی مرگبار در سقز با ۱۱ کشته+عکس

عروسی‌ِ خون در سقز، کردستان را عزادار کرد+عکس

این پیرمرد ۱۲ سال به تنهایی در جنگل زندگی کرد+عکس

حادثه‌ دردناک برای غلامحسین لطفی سر صحنه فیلمبرداری

نوزاد رها شده در شهرستان اسکو در کیسه زباله +عکس

صحنه تیراندازیِ خونبار افسریه تهران +عکس

لطفا یکی این بوی بَد رو گردن بگیره! +عکس

اولین تصاویر از تیراندازی در افسریه +عکس

واکنش مردم به بررسی حساب‌های بانکی‌شان! +عکس

یک کشته و ۲ زخمی در تیراندازی در افسریه تهران

پراید در یک قدمی ۵۴ میلیون تومان +جزئیات

سکه از ۴.۵ میلیون گذشت +جزئیات

گریم جالب ارسطو در پایتخت ۶ +عکس

شال ستِ داماد و دخترِ حسن روحانی سوژه شد+عکس

وقتی حامد بهداد ادای ضحاک را درآورد! +عکس

آنفلوانزا صدای ایشان را هم درآورد! +عکس

استیضاح ترامپ رسما تائید شد

دانشجویان تهرانی پیشتاز در ازدواج دانشجویی

دعوت یک تشکل دانشجویی از وزیر بهداشت برای مراسم روز دانشجو

نهادهای بین‌المللی نسبت به تحریم‌های یکجانبه واکنش نشان دهند

امشب آخرین مهلت ثبت نام کنکور دکتری ۹۹/ فرصت تمدید نمی‌شود

زنگ ورزش پاسخگوی نیازحرکتی بچه ها نیست حتی اگر تعطیل نشود

دانشگاه آزاد در انتخابات مجلس طرف هیچ شخص، جریان و جناحی نیست

هدیه لاکچری پدر و مادرِ عروس! +عکس

منزل یک نماینده مجلس +عکس

پسر سیدحسن خمینی و امام جمعه تهران در کنار هم+عکسی

خواستگاری آقای نماینده وسط جلسه مجلس ایتالیا +عکس

گریه حسین فریدون در مراسم ختم خواهرش +عکس

فرد اهانت‌ کننده به کودک زباله‌ گرد بازداشت شد+عکس

خودرو وزیر اقتصاد در حاشیه یک همایش +عکس

ناصر محمدخانی در جشن تولد پسر یک‌ ساله‌اش +عکس

بنزین با قیمت کمتر در پمپ بنزین‌ها +عکس

تمساح کباب شده در مغازه‌ها +عکس

فوت ۲ معلم بر اثر ابتلا به آنفلوانزا

صحنه تیراندازیِ خونبار افسریه تهران +عکس

عنکبوتی که یک خفاش را شکار کرد +عکس

نبش قبر امامزاده جعلی +عکس

اولین تصویر از عروسی مرگبار در سقز با ۱۱ کشته+عکس

خانوده پژو ۲۰۶ گران شد +جدول

دستور استیضاح ترامپ رسما صادر شد

سلطان کوکائین دستگیر شد +عکس

ماجرای نانوایی رفتن خواننده معروف ایرانی

پرش دوباره قیمت دلار +جزئیات

موج برف و باران ۵ روزه در راه است +جزئیات

این نامزد با کل خانواده‌اش برای انتخابات ثبت نام کرد +عکس

دلار کمی بالا رفت +جزئیات

کار برادرزاده بن‌ لادن در کاباره‌های لندن! +عکس

شناسنامه‌ علی مطهری در هنگام ثبت نام +عکس

دلجویی از کودک زباله گرد در کرج +عکس

پیکانی که با این تزئین خاص ماشین عروس شد +عکس

آنفلوانزا صدای ایشان را هم درآورد! +عکس

مهلت ثبت تقاضای یارانه کمک معیشتی اعلام شد +جزئیات

قیمت مرغ، گوشت و برنج کاهش یافت