کد خبر: 27703
ف
اعلام جدول شهریه سرویس مدارس؛ به زودی
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از ارسال مصوبه‌ای به آموزشگاه‌های ابتدایی در تهران خبر داد که بر اساس آن اگر آموزشگاهی به جز همان آزمون‌های معلم در کلاس درس، از دانش آموزان آزمون دیگری بگیرد، مجوز آن آموزشگاه لغو می‌شود.

به گزارش ثریا ، مهندس باقری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت بازگشایی مدارس برگزار شد با اشاره به اینکه آبادی کشور‌ها از جمله کشور ما یکی از پیامد‌های تعلیم و تربیت است و با تمرکز روی آموزش و پرورش انسان‌ها می‌توان کشور‌ها را توسعه داد، گفت: بحث‌های اقتصادی، محیط زیستی، آسیب‌های اجتماعی و بحث‌های مطرح روز مسائلی است که با پیشگیری قابل حل است و در این زمینه می‌توان به آموزش و پرورش رجوع کرد و برای پیشگیری قبل از درمان از آن کمک گرفت.

باقری با اشاره به اینکه تمام مسائل کشور با آموزش صحیح حل می‌شود، گفت: خانواده و مدرسه کارخانه‌های تربیت صحیح هستند و تا زمانی که این دو رکن از وضعیت نامناسبی برخوردارند وضعیت در تمام زمینه‌ها نیز بدین گونه است.

وی در رابطه با بحث کمبود معلم در سطح شهر تهران گفت: شهر تهران جزو فقیرترین نقاط کشور از لحاظ برخورداری از تعداد کارمند و فرهنگیان است و می‌توان گفت که تناسب تعداد استاد به دانش آموز در تهران یک به ۱۹ است، اما این مسئله که گفته می‌شود در حال حاضر برخی از کلاس‌های درسی بدون حضور معلم مانده‌اند به این دلیل است که ما در تهران بیش از ۴۰۰۰ مدرسه و ۲۵ هزار کلاس درسی داریم؛ برخی موارد عدم حضور معلمان در کلاس درس مسئله‌ای طبیعی است که ممکن است در طی سال یا حتی آخر سال نیز اتفاق بیفتد، چون ما ۶۰ هزار پرسنل داریم و اینکه زمان‌هایی پیش می‌آید که این افراد بیمار می‌شوند یا به مرخصی می‌روند.

وی ادامه داد:، اما برای جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش سعی کردیم راهکار‌هایی بیندیشیم که می‌توان از نگهداشتن ۳۰۰۰ پرسنل بازنشسته، ۷۰۰ نفر استخدام جدید و ۶۰۰ نفر انتقالی به تهران و ۱۲۰ نفر حق التدریس اشاره کرد، اما باید برای سال بعد تمهیداتی بیندیشیم و امیدوار باشیم که سهمیه بیشتری برای شهر تهران قائل شوند و میزان معلمین انتقالی به تهران افزایش یابد.

باقری با بیان اینکه آموزش مهارت به دانش آموزان امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه بیشتری کرد گفت: در حال حاضر قصد داریم در دوره ابتدایی با سیاست‌های آموزش و پرورش آموزش مهارت‌های زندگی لازم را به دانش آموزان ارائه دهیم و زمینه‌های آموزش اجتماعی، لذت از یادگیری و افزایش نشاط را در دانش آموزان تقویت کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت‌های ما در این زمینه این است که آزمون‌های نمونه مدارس مثل سال‌های قبل برگزار نمی‌شود و در آزمون‌های سمپاد نیز قرار بر این است که به شرایط هوش دانش آموز و نه شرایط علمی آن توجه شود.

باقری با تاکید بر اینکه ما برای تحقق این امر با مدیران صحبت می‌کنیم و آموزش مهارت‌ها در اولویت ماست، گفت: امروز برای آموزشگاه‌های ابتدایی در تهران مصوبه‌ای را ارسال می‌کنیم که اگر آموزشگاهی به جز آزمون‌های معلم در کلاس از دانش آموزان آزمون دیگری بگیرد، مجوز آن آموزشگاه را لغو می‌کنیم.

وی افزود: اگر ما فشار‌های بیرونی بر دانش آموزان مثل قبول شدن در آزمون‌های ورودی و خواست خانواده‌ها را برای گرفتن نمره بالا کاهش دهیم، می‌توانیم مهارت‌های مناسب را به دانش آموزان انتقال دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط با مشکل برخی مدارس برای پرداخت قبوض آب و برق گفت: مصوبه‌ای در بودجه سال ۹۷ وجود داشت که مدارس از پرداخت هزینه آب و برق معاف باشند، اما متاسفانه در سال جاری شاهد این بودیم که بعضی از مدارس با مشکلاتی در این زمینه مواجه شدند، اما در این مورد وزارت نیرو باید جوابگو باشد.

باقری همچنین در خصوص سرویس مدارس نیز عنوان کرد: جدول نرخ سرویس مدارس در آینده نزدیک اعلام می‌شود و مصوبه نرخ سرویس‌های مدارس نیز طبق قانون باید در شورای شهر مصوب شود و اگر تا کنون آن را اعلام نکردیم به این دلیل است که به مواردی در آن اعتراض داریم و امیدواریم که به این اعتراض رسیدگی شود.

باقری در ارتباط با اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس نیز گفت: عملا این سند در مدارس ما وجود خارجی ندارد و اگر مشکلی نیز دیده می‌شود در خصوص آسیب‌های اجتماعی است که در تهران نیز به مراتب بیشتر دیده می‌شود. این سند هیچ گاه ابلاغ نشده و چیزی تحت این عنوان در مدارس ما وجود ندارد. در واقع مدرسه حصاری ندارد که آسیب‌های اجتماعی وارد آن نشود و باید با آموزش و پیشگیری از این مسئله جلوگیری کرد. برنامه ریزی‌هایی نیز برای آموزش مهارت‌ها به دانش آموزان و جلوگیری از ورود آسیب‌های اجتماعی پیش بینی شده که می‌توان از آموزش والدین که قرار است تمام مدارس تحت پوشش قرار گیرند، طرح نماد که ۱۳ دستگاه به طور همزمان در آن همکاری می‌کنند و ارائه آموزش‌ها به تمام ارکان مدرسه مثل معلم، والدین و ... نام برد.

وی ادامه داد: بیشتر مشکل‌مان این است که بعد از وقوع آسیب‌های اجتماعی به دنبال درمانیم، اما اگر دانش آموزان مهارت داشته باشند و همچنین فعالیت‌های جایگزینی برای آن‌ها وجود داشته باشد کمتر به سمت آسیب‌های اجتماعی می‌روند. در واقع توانمندسازی دانش آموزان و ایجاد فعالیت‌های جایگزین از برنامه‌های ما در این زمینه است که در حال حاضر قرار است ۱۵ هزار آموزگار تحت آموزش قرار بگیرند و بتوانند به دانش آموزان نیز مهارت‌ها را انتقال دهند. هم اکنون پایان دوره آموزشی ۳۰۰ مدرس است که عمدتا آموزگاران چهارم، پنجم و ششم دبستان هستند.

وی ادامه داد: ما قصد داریم تمام توان خود را به کار گیریم تا برای دانش آموزان فعالیت‌های جایگزین تعریف کنیم تا در این زمینه تجربه‌های مناسب نیز به دست بیاورند.

باقری با اشاره به اینکه سامانه‌ای وجود دارد که مدیران مهمترین آسیب‌های اجتماعی در مدارس را از دیدگاه خودشان ثبت می‌کنند، گفت: از دیدگاه این مدیران به ترتیب ترک تحصیل، کودکان مورد خشونت واقع شده و بهره کشی، بزهکاری، اقدام به خودکشی، انحرافات اخلاقی، مصرف مواد، کار کردن کودکان، آسیب به خود، فرار از مدرسه، فرار از منزل از مهمترین آسیب‌های اجتماعی هستند و همچنین مهمترین عوامل مخاطره آمیز برای زمینه سازی این آسیب‌ها نیز خشونت خانگی، طلاق والدین، کودکان بد سرپرست، فقر، اعتیاد، ارتکاب جرایم، کودک آزاری، ازدواج زودهنگام، حاشیه نشینی و اختلافات خانوادگی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین در ارتباط با مسئله مدرسه معین نیز عنوان کرد: به شخصه تا زمانی که این مسئله به طور واضح مشخص نشده بود درباره نتیجه این اتفاق صحبتی نکردم، اما در حال حاضر می‌توانم بگویم که دوره اول متوسطه مدرسه معین تعطیل شد و بعد از صدور کیفرخواست شورای نظارت آموزش و پرورش تهران، دوره اول آن منحل شد. همچنین مجوز فردی که این دبیرستان با مجوز وی دایر شده بود لغو شد و در پی آن بقیه دوره‌های دیگر نیز لغو شدند. مدیر مدرسه نیز از مدیریت خلع شده و تا دو سال محرومیت از کار دارد.

وی ادامه داد: در ارتباط با معاون خاطی نیز علاوه بر صدور حکم وی، ۱۰ سال محرومیت از کار نیز دارد که شورای نظارت برای وی صادر کرده است.

باقری در رابطه با تراکم کلاس‌های درس اظهار کرد: تراکم کلاس درس در تهران در سال گذشته ۳۲ نفر بوده است، اما در حال حاضر میزان تراکم امسال را نمی‌توانیم اعلام کنیم. به این دلیل که درصد‌ها به طور کامل مشخص نشده‌اند.

باقری گفت: همچنین باید این را در نظر بگیریم که میانگین تراکم کشوری ۲۴.۲ است و ما امیدواریم که تراکم در تهران حداقل به میانگین کشوری برسد. تعداد دانش آموزان در پایه اول امسال به یک میلیون و ۱۰۴ هزار نفر رسید و پیش بینی می‌شود که به یک میلیون و ۱۱۳ هزار نفر نیز برسد، در حالیکه سال قبل این آمار یک میلیون و ۸۵ هزار نفر بود.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

ازدواج خطرناک بازیکن رئال مادرید +عکس

جواد خواجوی سلبریتی مشهدی اینستاگرام بازیگر شد +عکس

احتمال استیضاح وزیر صنعت به خاطر گرانی خودرو +جزئیات

بچه لاک پشتی که قلبش خارج از بدن می‌تپد +عکس

فسیل عنکبوت ۱۱۳ میلیون ساله با چشمان درخشان کشف شد

دستکاری دی ان ای برای پاک کردن خاطرات تلخ از مغز

کشف جمجمه انسان ۵۶۰۰ ساله در ساحل رودخانه تایمز

همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند/ هرگز رفتار غیرمسؤولانه اروپا را نمی‌پذیریم

تحولات سریع علم بازنگری در رشته‌های دانشگاهی را الزامی کرده است

اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران دستگاه‌های کارت‌خوان لو رفت!

یک قمر جدید در منظومه شمسی کشف شد

معرفی تنها شاسی‌بلند جگوار؛ حضوری تازه برای برندی قدیمی

فراخوان یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی

بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان ایران تهدید شد!+عکس

با ۴۰ میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

توسعه فناوری های دیجیتالی را جدی بگیریم/به نسبت هر ۱۰۰ نفر در کشور ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد

خانم بازیگر اولین عکس بدون آرایشش را منتشر کرد +عکس

اعضای هیئت علمی پیام نور به ماموریت آموزشی می روند

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

درس خواندن ۲۸۰۰ دانش‌آموز اُتیسمی

افزایش بهای آب، برق و گاز در سال جدید +جزئیات

برنامه رضا رشیدپور تعطیل شد +عکس

رهاورد ژاپنی ها برای یک آشنای قدیمی؛ نسل جدید تویوتا هایس رونمایی شد

تالیف کتاب «مهارت آموزی» برای دانش‌آموزان اوتیسم

فردا آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری/برگزاری آزمون روز جمعه

مشخصات گلکسی اس 10 لو رفت

درآمد چند میلیارد دلاری از تولید ویدیو در یوتیوب و اینستاگرام!

الزام دو وزارتخانه برای ارائه برنامه اشتغال دانشجویان/بررسی نحوه ورود ستاد نقشه به بیانیه رهبری

عضویت در FATF سودی برای کشور ندارد/روحانی از پاسخگویی فرار می‌کند

کسانی که مدعی طلب فکر و حرف جدید هستند بیانیه رهبری را با دقت بخوانند

اگر آیفون نباشد، چه بر سر اپل می‌آید؟

پرداخت کمک مالی با یک استیکر اینستاگرامی!

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور

هزینه عروسی لاکچری بازیکن استقلال +جزئیات

افزایش نجومی شهریه‌های دانشگاه آزاد +جدول

ترافیک مرسولات پستی در سراشیبی کاهش

بازیگر زن سریال پایتخت مدلینگ لباس عروس شد +عکس

امام موسی صدر نگاه کارکردگرایانه به دین داشت/ مدارا با نسل جوان

سوپر اسپرت انگلیسی با تیونینگ آمریکایی؛ عملکرد عجیب مکلارن 600LT هنسی

سایت ثبت گوشی مسافری به زودی بسته می‌‌شود

حذف تدریس مدیران مدارس از سال آینده

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

مشمولان طرح اجباری می‌توانند در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کنند

آقای ترامپ به فریاد ما برس! +عکس

تصویری زیبا از بارش برف در حرم رضوی +عکس

جمعی از اشرار تهران در دوره قاجار +عکس

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جبهه +عکس

تیپ جدید همسر آقای بازیگر با رنگ موی بلوند! +عکس

پسته خارجی بخریم، ارزون‌تره! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

پروژه کمرنگ‌کردن فردوسی‌پور ادامه دارد +عکس

پاسخ تند طالقانی به سخنان علی مطهری +جزئیات

بازیگرانی که روحانی شدند +عکس

پرسپولیسی ها خون دادند +عکس

اخراج میلیاردی آقای خاص! +عکس

با این همه عیدی چیکار کنیم؟ +عکس

کشف مشروبات الکلی لاکچری با روکش طلا در تهران +عکس

علف‌ها برای رشد، ژن‌های همسایه خود را می‌دزدند

تیپ متفاوت خانم بازیگر روی فرش قرمز +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

مدل موی ترامپ و کیم محبوب مردم ویتنام +تصاویر

ظریف: از کریمی و وریا غفوری دلخور نیستم +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

آب هم گران می‌شود +جزئیات

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

گریم جدید مهدی سلطانی در سریال سیروس مقدم +عکس

تیپ تمام سبز لیلا اوتادی مقابل دوربین‌ها +عکس

دوچرخه سواری و نرمش صبحگاهی شهردار تهران در یک روز+عکس

امام‌ جمعه اهواز پس از بازگشت از انگلیس استعفا داد+عکس

نام‌نویسی بیش از۴۹۹ هزار داوطلب در کنکور۹۸

رعد و برق در فصل تابستان با تغییرات اقلیمی مرتبط است

تصویر دیده نشده از ارسطوی پایتخت و همسرش +عکس

عکس جدید خانم بازیگر افزایش سن او را لو داد +عکس

بازیگر زن ایرانی در ۵۱ سالگی مدل شد! +عکس

هدیه غیرمنتظره لژیونر ایرانی به یک هوادار در لیگ فرانسه +عکس

استقبال شگفت‌انگیز از پیش‌فروش ساپیا! +عکس

ابداع زبان برنامه نویسی جدید برای هوش مصنوعی

۴۰ پیام مهم از بیانیه ۴۰ سالگی انقلاب

پیشنهاد ایران برای رزمایش ضد دزدی دریایی با مشارکت کشورهای حاشیه اقیانوس هند

گوشی جدید هواوی با دوربین ۴۰ پیکسلی در راه است

تصویر یک مرغ منجمد در فضای مجازی جنجالی شد +عکس

اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی لو رفت +عکس

اینم عاقبت کمک به گداها! +عکس

کشته شدن دو تماشاگر پرسپولیس قبل از بازی امروز +جزئیات

عکسی دیده نشده از رامبد جوان در دوران جهالت و سیگار +عکس

ماجرای جنجالی درگیری گشت ارشاد در نارمک و شلیک هوایی +عکس

استقبال شگفت‌انگیز از پیش‌فروش ساپیا! +عکس

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

واکنش منفی کابران به برنامه آمریکایی احسان علیخانی +عکس

هشدار درباره بارش برف و کولاک زمستانی +جزئیات

پخش تعجب برانگیز کلیپ مایکل جکسون در شبکه سه! +عکس

یک روز معمولی در هند +عکس

واکنش جنجالی علی کریمی به حرف‌های ظریف +عکس

اینم مهمون دزدی دربرنامه تلویزیونی! +عکس

تصویر متفاوت الناز شاکردوست در ساحل استانبول +عکس

تصویر دیده نشده از لحظه مرگ فروغ فرخزاد +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

تنبیه مجری جنجالی مسابقه‌ تلویزیونی +عکس

پاسخ دندان شکن تهمینه میلانی به سخنان افخمی +عکس

پدر و پسر واقعی سریال لحظه گرگ و میش را می شناسید؟ +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

نوروز امسال منتظر این برنامه محبوب از تلویزیون نباشید +عکس

این کارگردان اسرائیلی فیلمش را در تهران ساخته است +جزئیات

حرکت جنجالی دژاگه روی بازیکن استقلال +عکس

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

برف، باران و کاهش دما به زودی در سراسر کشور +جزئیات

تصویری که اشکتان را در می‌آورد +عکس

رامبد جوان و خانواده در پشت صحنه یک تئاتر +عکس

میزان جوایز نقدی برندگان سیمرغ اعلام شد +جزئیات