کد خبر: 31608
ف
پول  فقط در پزشکی و دندان‌پزشکی نیست
رتبه یک آزمون دکتری دندانپزشکی ۹۷ با تأکید بر اینکه متأسفانه بیشتر افراد غیرپزشک جامعه گمان می‌کنند، پول فقط در پزشکی و دندان‌پزشکی به میزان فراوانی به دست می‌آید، ادامه داد: واقعیت این است که در شرایط فعلی جامعه با انتخاب این شغل مانند گذشته نمی‌توان زندگی بسیار مرفهی را فراهم کرد و تنها می‌توان یک زندگی معمولی را فراهم آورد.

به گزارش ثریا سجاد انصاری با بیان اینکه  متولد بندرعباس هستم، دانش‌آموز دوره اول و دوم متوسطه شهید حقانی و فارغ‌التحصیل در رشته دندانپزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هستم،  عنوان کرد: خوشبختانه امسال در آزمون دکترای تخصصی موفق به کسب رتبه یک شدم و اکنون دانشجوی دکترای تخصصی زیست مواد دندانی دانشگاه تهران هستم.

وی با بیان اینکه از مدرسه‌ام راضی بودم، افزود: برنامه‌ریزی و اساتید خوب، سبب شد که به هیچ کلاس خارج از مدرسه‌ای نیاز نباشد، نه‌تنها من بلکه تمام دانش‌آموزان از مدرسه‌مان راضی بودیم.

انصاری با اشاره به اینکه  در کنکور تخصص از هیچ سهمیه‌ای استفاده نکردم، ادامه داد: مانند بسیاری از دانشجویان با داشتن شرایطی عادی در کنکور تخصصی شرکت کردم و موفق به کسب رتبه یک شدم و خبر خاصی نبود.

وی با بیان اینکه از هیچ پزشکی سؤال"در کدام شهر و چه دانشگاهی درس‌خوانده‌اید؟" پرسیده نخواهد شد، عنوان کرد: در حقیقت در رشته‌های پزشکی فرقی نمی‌کند یک پزشک در کدام شهر درس‌خوانده باشد و تنها به خود فرد بستگی دارد که دوره عمومی و دانشجویی خود را چگونه گذرانده است!

فعالیت مداوم در حوزه فرهنگی و پژوهشی

این دانشجوی ممتاز با اشاره به اینکه در دوره دانشجویی علاوه بر درس خواندن در سایر حیطه‌ها نیز فعالیت داشتم، بیان کرد: برای من تکمیل شدن ساعت‌های روزانه‌ام و لزوم برنامه‌ریزی اتفاق بسیار خوبی بود که در سایه فعالیت‌های غیردرسی‌ام رخ داد.

انصاری اظهار کرد: علاوه بر فعالیت در حوزه درسی، در حوزه فرهنگی و پژوهشی نیز به‌طور مداوم و مستمر در حال فعالیت بودم.

وی در خصوص افتخارات فرهنگی، دانشجویی و پژوهشی خود گفت: مدت دو سال پی‌درپی دانشجوی نمونه دانشگاهمان شدم همچنین سال گذشته عنوان دانشجوی برتر کشور را نیز به دست آوردم و نیز جوان برتر استان و پژوهشگر برجسته کشور نیز از سایر افتخارات به‌دست‌آمده‌ام است. همچنین در انواع فعالیت‌های فرهنگی نیز شرکت می‌کردم.

انصاری با بیان اینکه من و چند تن از دوستانم اولین گروه از دانشجویان بودیم که کانون‌های فرهنگی دانشگاه را احیا کردیم، افزود: با توجه به تغییراتی که توسط وزارتخانه ایجادشده بود تصمیم گرفتم در کانون‌های فرهنگی دانشگاه فعالیت کنم. شروع کار و فعالیتم در حوزه فرهنگی دانشگاه نیز از سال ٩٣بود.

این دانشجوی رتبه برتر بیان کرد: رتبه اول کشوری در تئاتر در هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی، رتبه دوم جشنواره بین‌المللی سیمرغ بین دانشگاه‌های سراسر کشور، رتبه اول طراحی صحنه و لباس جشنواره سیمرغ و دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را در پرونده فعالیت‌های فرهنگ خوددارم.

انصاری با بیان اینکه در بیشتر تیم‌ها و فعالیت‌های ورزشی دانشگاه نیز حضور داشتم، ادامه داد: خوشبختانه سه اختراع( وسایل دندان‌پزشکی) تحت عنوان‌های "سورویور مدرج" ، "مخروط کاغذی جاذب رطوبت" و سورویور آناتومیک" در سطح ملی به ثبت رسانده‌ام. امیدوارم اختراعاتم وارد بازار کار شوند.

وی همچنین عنوان کرد: نویسنده کتاب" ایده‌های نوین در ساخت ابزارهای سورویور دندانپزشکی" نیز هستم که در تابستان سال ٩٦ به چاپ رسید.

زیست مواد دندانی و دریچه‌ای نو در دندانپزشکی

این دانشجو با بیان اینکه رشته زیست مواد دندانی رشته‌ای نوپا است، بیان کرد: این رشته که رشته‌ای سخت و دشوار نیز است، فراتر از دندان‌پزشکی است و تنها به علم دندان‌پزشکی خلاصه نمی‌شود.

انصاری همچنین افزود: با شناختی که نسبت به گروه زیست مواد دندانی، به دست آمد به این نتیجه رسیدم که همه به دنبال پیشرفت و هم‌تراز شدن با علم روز دنیا می‌باشند و فی‌الواقع همه آن‌ها  در تلاش‌اند که "بافت زنده"را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه ساختن مواد ترمیم‌کننده دندان آن‌چنان کار دشواری نیست، عنوان کرد: آن چیزی که اهمیت دارد این است، یک پزشک باید بتواند پیشرو در  مسیری باشد.

پول فقط در پزشکی و دندان‌پزشکی نیست!

این دانشجو با اشاره به اینکه متأسفانه بیشتر افراد غیرپزشک جامعه گمان می‌کنند، پول در پزشکی و دندان‌پزشکی به میزان فراوانی به دست می‌آید، ادامه داد: واقعیت این است که در شرایط فعلی جامعه با انتخاب این شغل مانند گذشته نمی‌توان زندگی بسیار مرفهی را فراهم کرد و تنها می‌توان یک زندگی معمولی را فراهم آورد.

خانواده، مهم‌ترین دلیلم برای گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی در بندرعباس بوده است!

انصاری با بیان اینکه اصلی‌ترین دلیل برای ماندن در بندرعباس ما از طرفی به نظرم حضور در کنار خانواده انتخاب عاقلانه‌ای بوده است، از طرفی ماندن در بندرعباس به دلیل برخی شرایط، خوبی‌هایی دارد که نمی‌شود آن‌ها را نادیده گرفت البته حال که تهران را دیده‌ام متوجه شده‌ام که ضعف‌های بسیاری وجود دارد، اما در مجموع از انتخاب خود راضی هستم.

وی با اشاره به اینکه دانشجو بودن تنها به درس خواندن نیست، بیان کرد: در دوران دانشجویی  لازم است یک دانشجو برای پویایی،فعالیت‌های دیگری غیر از درس خواندن راهم انجام دهد و برای من نیز پر شدن ساعت‌های روزانه‌ام و لزوم برنامه‌ریزی اتفاق بسیار خوبی بود و در سایه فعالیت‌های غیر درسی‌ام رخ داد.

وی ادامه داد: قرار نیست تنها پزشکان و دندان‌پزشکان بتوانند پول زیادی را به دست آورند، با اندکی تفکر و اندیشه و نگرش صحیح می‌توان زندگی سطح بالایی را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه معتقدم زندگی تنها داشتن درامد بالا و به‌قول‌معروف پول‌دار شدن نیست، افزود: لذت بردن از زندگی است که اهمیت بیشتری دارد.

مشاغل خدماتی اشباع نمی‌شوند

رتبه یک آزمون دکتری دندانپزشکی ۹۷ در خصوص صحت تفکر افراد جامعه در خصوص اشباع شدن جامعه از پزشک و دندان‌پزشک عنوان کرد: پزشکی و دندانپزشکی جزء مشاغل خدماتی می‌باشند. نیاز به شغل‌های خدماتی همیشه وجود دارد و هیچ‌گاه اشباع نخواهد شد. انصاری افزود: در بسیاری از مناطق محروم به خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی نیاز شدیدی  وجود دارد. معتقدم خدمت‌رسانی تنها این نیست که در منطقه‌ای حضور یابی و اعمال پزشکی و دندان‌پزشکی را انجام دهی، یک پزشک باید به مردم یاد بدهد که برای حفظ سلامت بدن، دندان و ذهن خود چه‌کاری انجام دهند و برای این کار حتی نیاز نیست در آن منطقه حاضر شود و  این امکان وجود دارد که از طریق فضای مجازی این موارد آموزش داده شوند. این موضوع تأثیر و سود بهتری برای افراد جامعه خواهد داشت.

این دانشجو بیان کرد: هنوز درسم تمام نشده بود که در مصاحبه دکترای تخصصی شرکت کردم، در میان هم‌دوره‌ای‌های این مقطع ازنظر سنی جوان‌ترین دانشجو هستم.

علاقه مهم است

وی با بیان اینکه بیشتر علاقه‌ام بود که من را به سمت این رشته کشاند، افزود: به جان خریدن سختی و دشواری این رشته تنها در سایه علاقه ممکن بود، سایر تخصص‌ها در واقع دوره عمومی دندان‌پزشکی را تکمیل می‌کنند، اما در این رشته علاوه بر تکمیل آموزش‌های گذشته، مدام مطالب جدیدی، علی‌الخصوص در مورد سلول‌های بنیادی و چگونگی حفظ بافت زنده اضافه می‌شود.

انصاری با اشاره به اینکه در واقع اهل زیاد درس خواندن نیستم، گفت: اعتقادم بر این است که زیاد درس خواندن مهم نیست و درست خواندن مهم است و داشتن برنامه‌ای صحیح می‌تواند کمک کند که راحت‌تر به هدف رسید.

وی اظهار کرد: زیاد درس خواندن اراده می‌خواهد و من در خود این اراده را ندیده‌ام. به نظرم دانش‌آموزی که از  ٢٤ساعت١٨ساعت درس می‌خواند، انسانی فوق‌العاده است. اما به‌طورکلی  تک‌بعدی بودن را دوست ندارم.

نگاه منتقدانه‌ معقول سبب پویایی می‌شود

انصاری عنوان کرد: مناظرات روحیه خوبی ایجاد می‌کرد و برای شرکت‌کنندگان بسیار جذاب بود، جو مناظرات را دوست داشتم. منتقد هر گزاره‌ای بودن باعث پویایی می‌شود.

وی افزود: انواع فعالیت‌های فرهنگ را از فیلم‌سازی و تئاتر، شرکت در جشنواره‌های کشوری و استانی و دیگر فعالیت‌ها، را در پرونده خوددارم اما مناظره متفاوت‌ترین  تجربه فرهنگی برایم بوده است.

آخر این راه چه خواهد بود

رتبه یک آزمون دکتری دندانپزشکی ۹۷ با بیان اینکه بارها از خودم پرسیده‌ام " آخر این راه چه خواهد بود و می‌خواهم به چه چیز دست‌یابم" ادامه داد: برای جواب دادن به این سؤال باید از عمل ضرب ریاضی کمک بگیرم، اگر قرار باشد کار دندان‌پزشکی را انجام دهم، سالانه حدود ٢٠٠٠مریض را ویزیت و معالجه خواهم کرد این تعداد بدون داشتن تعطیلی و کار مداوم به دست خواهد آمد. حال اگر فرض کنیم مدت  بیست سال کار و طبابت را انجام دهم عدد ٤٠٠٠٠ به دست خواهد آمد. ینی در تمام دوران کاریم می‌توانم به این تعداد انسان کمک کنم و مشکلشان را حل کنم و این تنها پنج‌صدم درصد جامعه ایرانی است!

انصاری ادامه داد: به نظر می‌رسد اگر بتوانم چیزی اختراع کنم و یا به عبارتی چیزی بسازم که بتواند کاری را در دندان‌پزشکی ساده‌تر کند و یا حداقل سبب شود یک‌دهم درصد از ضریب پوسیدگی یا مشکلات مختلفی چون بوی بد دهان و تحلیل لثه کم کند، نتیجه آن سال‌های سال ماندگار خواهد بود و مشکل انسان‌های بسیار زیادی را حل خواهد کرد، علاوه بر آن همان سودی که قرار بوده است با بیست سال کار مداوم به دست آورم را در مدت‌زمان کمتری به دست آورم و تمام جهان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند که برای چنین کار و موفقیت بزرگی سال‌ها تحقیق و مطالعه لازم است.

وی در پایان گفت: حس مفید بودن بسیار مهم و لذت‌بخش است، هرکس باید آن کاری را انجام دهد که به آن علاقه دارد. تمام تلاش افراد بر این باشد که در کار موردعلاقه خود بهترین باشند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

روان‌شناسی سیاسی منتشر شد

چهل و نهمین «کارگاه فلسفه اخلاق» برگزار می‌شود

متلک سنگین آقای بازیگر به حسن روحانی +عکس

تبریک خاص اشکال خطیبی برای همسرش +عکس

میزان مصدومیت کاپیتان پرسپولیس اعلام شد +جزئیات

ازدواج خطرناک بازیکن رئال مادرید +عکس

جواد خواجوی سلبریتی مشهدی اینستاگرام بازیگر شد +عکس

احتمال استیضاح وزیر صنعت به خاطر گرانی خودرو +جزئیات

بچه لاک پشتی که قلبش خارج از بدن می‌تپد +عکس

فسیل عنکبوت ۱۱۳ میلیون ساله با چشمان درخشان کشف شد

دستکاری دی ان ای برای پاک کردن خاطرات تلخ از مغز

کشف جمجمه انسان ۵۶۰۰ ساله در ساحل رودخانه تایمز

همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند/ هرگز رفتار غیرمسؤولانه اروپا را نمی‌پذیریم

تحولات سریع علم بازنگری در رشته‌های دانشگاهی را الزامی کرده است

اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران دستگاه‌های کارت‌خوان لو رفت!

یک قمر جدید در منظومه شمسی کشف شد

معرفی تنها شاسی‌بلند جگوار؛ حضوری تازه برای برندی قدیمی

فراخوان یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی

بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان ایران تهدید شد!+عکس

با ۴۰ میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

توسعه فناوری های دیجیتالی را جدی بگیریم/به نسبت هر ۱۰۰ نفر در کشور ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد

خانم بازیگر اولین عکس بدون آرایشش را منتشر کرد +عکس

اعضای هیئت علمی پیام نور به ماموریت آموزشی می روند

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

درس خواندن ۲۸۰۰ دانش‌آموز اُتیسمی

افزایش بهای آب، برق و گاز در سال جدید +جزئیات

برنامه رضا رشیدپور تعطیل شد +عکس

رهاورد ژاپنی ها برای یک آشنای قدیمی؛ نسل جدید تویوتا هایس رونمایی شد

تالیف کتاب «مهارت آموزی» برای دانش‌آموزان اوتیسم

فردا آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری/برگزاری آزمون روز جمعه

مشخصات گلکسی اس 10 لو رفت

درآمد چند میلیارد دلاری از تولید ویدیو در یوتیوب و اینستاگرام!

الزام دو وزارتخانه برای ارائه برنامه اشتغال دانشجویان/بررسی نحوه ورود ستاد نقشه به بیانیه رهبری

عضویت در FATF سودی برای کشور ندارد/روحانی از پاسخگویی فرار می‌کند

کسانی که مدعی طلب فکر و حرف جدید هستند بیانیه رهبری را با دقت بخوانند

اگر آیفون نباشد، چه بر سر اپل می‌آید؟

پرداخت کمک مالی با یک استیکر اینستاگرامی!

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور

هزینه عروسی لاکچری بازیکن استقلال +جزئیات

افزایش نجومی شهریه‌های دانشگاه آزاد +جدول

ترافیک مرسولات پستی در سراشیبی کاهش

بازیگر زن سریال پایتخت مدلینگ لباس عروس شد +عکس

امام موسی صدر نگاه کارکردگرایانه به دین داشت/ مدارا با نسل جوان

سوپر اسپرت انگلیسی با تیونینگ آمریکایی؛ عملکرد عجیب مکلارن 600LT هنسی

سایت ثبت گوشی مسافری به زودی بسته می‌‌شود

حذف تدریس مدیران مدارس از سال آینده

این قابلیت را در مرورگر خود فعال کنید

مشمولان طرح اجباری می‌توانند در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کنند

آقای ترامپ به فریاد ما برس! +عکس

تصویری زیبا از بارش برف در حرم رضوی +عکس

جمعی از اشرار تهران در دوره قاجار +عکس

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جبهه +عکس

تیپ جدید همسر آقای بازیگر با رنگ موی بلوند! +عکس

پسته خارجی بخریم، ارزون‌تره! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

پروژه کمرنگ‌کردن فردوسی‌پور ادامه دارد +عکس

پاسخ تند طالقانی به سخنان علی مطهری +جزئیات

بازیگرانی که روحانی شدند +عکس

پرسپولیسی ها خون دادند +عکس

اخراج میلیاردی آقای خاص! +عکس

با این همه عیدی چیکار کنیم؟ +عکس

کشف مشروبات الکلی لاکچری با روکش طلا در تهران +عکس

علف‌ها برای رشد، ژن‌های همسایه خود را می‌دزدند

تیپ متفاوت خانم بازیگر روی فرش قرمز +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

مدل موی ترامپ و کیم محبوب مردم ویتنام +تصاویر

ظریف: از کریمی و وریا غفوری دلخور نیستم +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

آب هم گران می‌شود +جزئیات

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

گریم جدید مهدی سلطانی در سریال سیروس مقدم +عکس

تیپ تمام سبز لیلا اوتادی مقابل دوربین‌ها +عکس

دوچرخه سواری و نرمش صبحگاهی شهردار تهران در یک روز+عکس

امام‌ جمعه اهواز پس از بازگشت از انگلیس استعفا داد+عکس

نام‌نویسی بیش از۴۹۹ هزار داوطلب در کنکور۹۸

رعد و برق در فصل تابستان با تغییرات اقلیمی مرتبط است

تصویر دیده نشده از ارسطوی پایتخت و همسرش +عکس

عکس جدید خانم بازیگر افزایش سن او را لو داد +عکس

بازیگر زن ایرانی در ۵۱ سالگی مدل شد! +عکس

هدیه غیرمنتظره لژیونر ایرانی به یک هوادار در لیگ فرانسه +عکس

تصویر یک مرغ منجمد در فضای مجازی جنجالی شد +عکس

اسامی امضاءکنندگان طرح استیضاح روحانی لو رفت +عکس

اینم عاقبت کمک به گداها! +عکس

ماجرای جنجالی درگیری گشت ارشاد در نارمک و شلیک هوایی +عکس

استقبال شگفت‌انگیز از پیش‌فروش ساپیا! +عکس

برادر رئیس جمهور بعد از دادگاه امروز +عکس

علی دایی این تصویر را برای اثبات عمل به قولش منتشر کرد +عکس

واکنش منفی کابران به برنامه آمریکایی احسان علیخانی +عکس

هشدار درباره بارش برف و کولاک زمستانی +جزئیات

پخش تعجب برانگیز کلیپ مایکل جکسون در شبکه سه! +عکس

یک روز معمولی در هند +عکس

واکنش جنجالی علی کریمی به حرف‌های ظریف +عکس

تصویر متفاوت الناز شاکردوست در ساحل استانبول +عکس

اینم مهمون دزدی دربرنامه تلویزیونی! +عکس

پراید هر چی گرون‌تر، فروش بیشتر! +عکس

جزئیات اولین جلسه محاکمه برادر رئیس جمهور لو رفت +عکس

تنبیه مجری جنجالی مسابقه‌ تلویزیونی +عکس

پدر و پسر واقعی سریال لحظه گرگ و میش را می شناسید؟ +عکس

پاسخ دندان شکن تهمینه میلانی به سخنان افخمی +عکس

چرا دلار هر روز گران تر می شود؟ +جزئیات

نوروز امسال منتظر این برنامه محبوب از تلویزیون نباشید +عکس

حرکت جنجالی دژاگه روی بازیکن استقلال +عکس

برف، باران و کاهش دما به زودی در سراسر کشور +جزئیات

تصویری که اشکتان را در می‌آورد +عکس

رامبد جوان و خانواده در پشت صحنه یک تئاتر +عکس

میزان جوایز نقدی برندگان سیمرغ اعلام شد +جزئیات

گوسفندهای بدون پلاک به پارکینگ منتقل شدند! +عکس

الناز شاکردوست در کنار دوستان کوچکش +عکس

تصویر اختصاصی حسن روحانی روی جلد مجله نیوزویک +عکس

تاسف کارگردان جنجالی به حال عده‌ای از سلبریتی‌ها +عکس